polska miss nastolatek

i

Autor: materiały prasowe

Królowa piękności

Nowa Polska Miss Nastolatek to mieszkanka Kujawsko-Pomorskiego! Mamy zdjęcia!

2023-03-24 15:24

Dokładnie miesiąc temu, w przedświąteczny weekend Polacy poznali nową Polską Miss i nową Polską Miss Nastolatek 2022. Łączna pula nagród w obu konkursach przekroczyła ponad 300 tys. złotych. Tytuł Miss Nastolatek zdobyła 18-letnia Kalina Kosikowska z województwa kujawsko-pomorskiego. Zobacz zdjęcia młodej królowej piękności pod spodem artykułu!

17-18 grudnia w Arche Hotel Krakowska w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której królowe piękności powalczyły o tytuł Polskiej Miss, a także Polskiej Miss Nastolatek 2022.

Nową Polską Miss 2022 roku została Karolina Niekłań z Warszawy. Natomiast konkurs dla nastoletnich uczestniczek wygrała Kalina Kosikowska z Bzowa – z województwa kujawsko-pomorskiego.

Widok z koła na Bydgoskim Jarmarku Świątecznym

Kalina Kosikowska ma zaledwie 18 lat. Pochodzi z małej miejscowości Bzowo w powiecie świeckim. Aktualnie jest w klasie maturalnej w IV LO im. Kazimierza Wielkiego w Grudziądzu. Uczęszcza również na zajęcia dodatkowe w szkole muzycznej Yamaha.

Kalina Kosikowska skończy w tym roku 19 lat. Pochodzi z małej miejscowości Bzowo w powiecie świeckim. Aktualnie jest w klasie maturalnej w IV LO im. Kazimierza Wielkiego w Grudziądzu. Uczęszcza również na zajęcia dodatkowe w szkole muzycznej Yamaha.

Obecna Miss Nastolatek brała nawet udział w konkursach wokalnych! To nie jedyne hobby młodej królowej piękności. Kalina kocha też taniec i jazdę konną. Jak to się stało, że obecna Miss Nastolatek wzięła udział w konkursie? Kosikowska opowiedziała o tym reporterowi Radia Eska Grudziądz – Łukaszowi Piekarskiemu w grudniu zeszłego roku, na chwilę przed konkursem.

- Brałam udział w kilkunastu sesjach oraz otrzymałam propozycję zdjęć od różnych fotografów. Zapewne tam mnie zaobserwowano. Otrzymałam sms-a z propozycją zgłoszenia się do regionalnego konkursu miss – powiedziała w wywiadzie z Radiem Eska.

Jak wówczas przekazała w rozmowie z Eską - konkurs to dla niej wspaniała przygoda. Natomiast na ten moment najważniejsze jest to, by zdać maturę z jak najlepszymi wynikami. Co ciekawe - młoda miss chciałaby pójść na studia muzyczne!

Kalina Kosikowska zdobyła nagrody o wartości ponad 40 tyś złotych w tym dwutygodniowy pobyt na Bali z wieloma atrakcjami i sesjami zdjęciowymi.

Oto wyniki konkursu na Polską Miss Nastolatek 2022:

  • Polska Miss Nastolatek 2022 – nr 18 Kalina Kosikowska – Bzowo, Kujawsko-Pomorskie
  • Polska I Wicemiss Nastolatek 2022 - nr 21 Julia Kuszewicz – Opole, Opolskie
  • Polska II Wicemiss Nastolatek 2022 - nr 35 Wiktoria Zimak – Sońsk, Mazowieckie
  • Polska III Wicemiss Nastolatek 2022 - nr 2 Emilia Bilik – Jarosław, Podkarpackie
  • Polska IV Wicemiss Nastolatek 2022 - nr 11 Marta Grabowska - Solec Kujawski, Kujawsko-Pomorskie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE