park&ride

i

Autor: nadesłane

ZDMIKP

Nowa oferta dla klientów Park&Ride. Drogowcy próbują zachęcić kierowców

2023-03-30 8:20

Jak informują drogowcy - od 1 kwietnia w sprzedaży pojawią się bilety okresowe w cenach biletów komunikacji publicznej. Kierowcy nie będą musieli już stać w korkach i szukać miejsca parkingowych w centrum. Drogowcy zachęcają, by korzystać z komunikacji za darmo i płać mniej za parkowanie.

Od 1 kwietnia będzie można wykupić bilet okresowy na pozostawienie auta na parkingu P&R i podróże komunikacją miejską w atrakcyjnej cenie:

  • Bilet 1 – dobowy– 12 zł
  • Bilet 5 – dobowy– 34 zł
  • Bilet 14 – dobowy – 80 zł
  • Bilet 30 – dobowy– 108 zł

- Pamiętaj, że parkingi Park & Ride działają tak jak pozostałe parkingi w mieście. Po zaparkowaniu auta możesz iść na spacer lub na zakupy do pobliskiego sklepu. Przejazd komunikacją miejską na bilecie parkingowym jest tylko opcją dodatkową, z której możesz skorzystać ale nie musisz – czytamy na stronie.

Wywiad z Robertem Lewandowskim na premierze filmu Nieznany

Każdy, kto chce skorzystać z Park&Ride może zakupić bilet okresowy lub zaparkować na krótszy okres czasu (bilet jednorazowy).

ZDMiKP informuje, że od poniedziałku do środy (3 - 5 kwietnia) pracownicy ZDMiKP udzielą pomocy kierowcom, którzy zechcą skorzystać z parkingów Park & Ride oraz biletów okresowych.

Wszelkich informacji na temat funkcjonowania systemu, pracownicy zarządu dróg udzielać będą na parkingach: Przylesie, Rondo Kujawskie, Węzeł Zachodni i Las Gdański - od poniedziałku do środy (3-5 kwietnia) w godzinach 7.00 - 10.00

- Bilet okresowy będzie obowiązywał dla 1 lub 2 osób podróżujących razem samochodem. Zakup biletu okresowego P&R będzie odbywać się w biletomatach znajdujących się na parkingach Park&Ride. Po zakupie biletu okresowego korzystanie zarówno z parkingu jak i transportu publicznego nie będzie wymagało od użytkownika żadnych dodatkowych czynności, wjazd i wyjazd z parkingu odbywać się będzie automatycznie – czytamy.

Następnie, po wykupieniu biletu okresowego, szlaban przy wjeździe i wyjeźdźie będzie otwierał się autoamtycznie. Bilet okresowy będzie obowiązywał na wszystkich parkingach w systemie P&R (z wyjątkiem parkingu przy ul. Grudziądzkiej).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE