Niespodziewana wizyta na komisariacie. Uczniowie przekazali policjantom telefon komórkowy

2021-06-23 15:23 Dawid Olszewski
Telefon komówkowy
Autor: Free-Photos /CC0/pixabay.com

W środę Komisariat Policji Bydgoszcz – Wyżyny odwiedzili niespodziewani goście. Uczniowie klasy III Zespołu Szkół nr 19 w Bydgoszczy w trakcie spaceru z nauczycielem znaleźli telefon komórkowy. Dzieci postanowiły od razu przekazać go funkcjonariuszom.

Dzieci razem z wychowawcą znaleźli telefon. Spacerowali niedaleko komisariatu na bydgoskich Wyżynach, więc postanowili przekazać komórkę policjantom.

Po wysłuchaniu relacji dyżurny skierował do dzieci policjanta, który zajął się tą sprawą. Następnie wykorzystując sytuację, że dzieci są na komisariacie i uczęszczają do szkoły, z którą współpracuje Zespół Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii poinformował on o sytuacji policjanta tej komórki, który zorganizował spontaniczną pogadankę na świeżym powietrzu na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.

- informuje mł. asp. Przemysław Radaszewski z bydgoskiej policji.

Policjant opowiedział dzieciom jak bezpiecznie spędzić czas wakacyjny by we wrześniu cało i zdrowo wrócić do szkoły

W spotkaniu wzięli udział również policjanci z Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego, którzy zaprezentowali dzieciom sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Uczniowie zobaczyli też radiowóz, który wzbudził największe emocje.

Funkcjonariusze podziękowali dzieciom za to, że przynieśli telefon na komisariat. Udało się też ustalić też właściciela zguby.