Nie żyją dwie osoby regionu zakażone koronawirusem. To zakonnica z Chełmna i pielęgniarka z Torunia!

2020-05-12 12:19

Nie żyją kolejne dwie osoby z regionu zakażone koronawirusem. To kobiety w wieku 51 i 98 lat. Obie leczyły się w szpitalu w Grudziądzu. Starsza z nich to siostra zakonna z Chełmna. Młodsza to pielęgniarka z Torunia. 52 latka jest pierwszą ofiarą COVID-19 wśród personelu medycznego w województwie kujawsko-pomorskim.

52 letnia kobieta pracowała na oddziale obserwacyjno-zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Koronawirusa stwierdzono u niej w kwietniu. Pielęgniarka trafiła do szpitala zakaźnego w Grudziądzu. Zmarła wczoraj, jak się okazało, miała inne choroby. Jak piszą jej koleżanki - była osobą, która kochała pacjentów.

Nie zważając na trudny czas pandemii z zaangażowaniem wypełniała swoje obowiązki. Niestety, będąc na pierwszej linii walki z koronawirusem, poniosła najwyższą cenę. Sytuacja jest dla środowiska o tyle trudna, że dziś (12 maja) przypada święto - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.

98 letnia kobieta to zakonnica z klasztoru w Chełmnie, gdzie dwa tygodnie temu wykryto ognisko koronawirusa. Wcześniej zmarły dwie młodsze zakonnice w wieku 79 i 85 lat. Pozostałe siostry zakonne, które przebywają w szpitalu w Grudziądzu z powodu COVID-19 czują się dobrze.

Są też dobre informacje. Mamy kolejnych 4 ozdrowieńców. Do tej pory w kujawsko – pomorskiem koronawirusa potwierdzono u 577 osób. Mamy 264 ozdrowieńców, odnotowano 34 zgony.

COŚ DOBREGO #21
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE