Uczniowie w Collegium Medicum

i

Autor: Dawid Olszewski

Bydgoszcz

Nauka wcale nie musi być nudna. Warsztaty dla uczniów szkół średnich

2023-09-27 15:24

W Collegium Medium UMK w Bydgoszczy ruszyły praktyczne warsztaty dla szkół ponadpodstawowych. Przyjechali uczniowie nie tylko z Grodu nad Brdą, ale też ze szkół z Barcina, Inowrocławia, Złotowa, a nawet licealiści z Katowic.

O medycynie i zdrowiu mówią ludzkim głosem. Naukowcy z Collegium Medicum UMK zorganizowali praktyczne warsztaty dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Do Bydgoszczy przyjechała młodzież nie tylko z Bydgoszczy. Była okazja, by eksperymentować i zajrzeć do laboratorium.

- Cieszę się, że jest duże zainteresowanie. Na dzisiejszą inaugurację przybyło około 140 uczniów. Są to uczniowie z kilku liceów bydgoskich, ale także z liceów w Inowrocławiu, Barcinie, Złotowie, a nawet reprezentacja z Katowic - mówi prof. Stefan Kruszewski, Dziekan Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Młodzież zajrzała do laboratorium i mogła przekonać się, jak to jest być studentem. Niektórzy nie wykluczają, że wrócą do Bydgoszczy na studia.

- Uważam, że tutaj jest super i będzie owocna praca. Podoba nam się laboratorium, wyposażenie jest imponujące. Chciałbym studiować farmację, to dobry kierunek. Być może będę studiował w Bydgoszczy, skupiam się na Poznaniu lub właśnie Bydgoszczy. Moja mama też jest po farmacji - przyznaje uczeń z Inowrocławia.

Warsztaty potrwają do piątku. To już trzecia edycja. Patronem jest Radio Eska.

Coraz więcej osób korzysta z punktu pomocy uchodźcom w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE