kebab

i

Autor: unsplash, zdjęcie ilustracyjne

Rekordziści

Najlepszy kebab w Polsce. Tu serwują prawdziwe arcydzieła w bułce! Mamy ranking [GALERIA]

2023-12-03 7:11

Powstał w 1972 roku, a swoją popularność zawdzięcza dzięki Niemcowi tureckiego pochodzenia - Kadira Nurmana. Nigdy nie spodziewał się on, że jego popisowy numer zaleje cały Pieczona bułka, mięso, surówki i sos – twórca döner kebaba, Kadir Nurman nie spodziewał się, że jego autorskie danie zaleje na przestrzeni lat całą Europę. Dziś kebaba zjemy dosłownie wszędzie. Szczególnie w Polsce jest on niezwykle popularny. Który jednak jest najlepszy? Mamy ranking! Szczegóły w naszej galerii.

W 1972 r przy berlińskim Dworcu Zoo, wśród wielu budek z jedzeniem pojawiła się nowa. Jej właścicielem był niemiecki kucharz tureckiego pochodzenia - Kadir Nurman. Jego specjał wyróżniał się m.in. tym, że mięso kręciło się na palu i było cały czas opiekane. Dodatkowo podawane było w niecodzienny sposób – w bułce z dodatkami.

Döner kebab szybko stał się popularną potrawą… i to nie tylko w Niemczech. Obecnie zjemy go niemalże w każdym europejskim kraju. Szczególnie w Polsce kebab zgromadził rzeszę „fanów”, a punktów serwujących danie mamy kilkadziesiąt w każdym mieście. Pytanie tylko, który z nich jest najlepszy?

"Nikomu nie życzymy tego, co widzieliśmy". Ratownicy górniczy wracają z Turcji do Polski

Ostatnio przedstawiliśmy wam ranking najlepszych kebabów w Bydgoszczy. Stworzyliśmy go na podstawie opinii samych mieszkańców. Tym razem pokażemy wam ranking dziesięciu najlepszych kebabów w Polsce! Ten utworzyliśmy natomiast na podstawie zestawienia 100 najlepszych kebabów w Polsce, przygotowanego w 2022 roku przez serwis „Top 100 of Poland”. Zobacz naszą galerię.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE