willa

i

Autor: pixabay Zdjęcie poglądowe

bogate okolice

Najbogatsze gminy w kujawsko-pomorskim. Tam warto zamieszkać! [GALERIA]

2023-03-22 15:07

W Polsce mamy 16 województw. W każdym z nich znajdują się gminy. W jednych z nich mieszka się nieco lepiej, w drugich – nieco gorzej. Istnieją jednak i takie, których dochód podatkowy w przeliczeniu na jednego mieszkańca jest znacznie wyższy niż najniższa krajowa. W tych właśnie gminach warto mieszkać. Również w woj. kujawsko-pomorskim znajdziemy kilka takich perełek. Oto najbogatsze gminy w naszym regionie. Sprawdź naszą galerię, która znajduje się pod spodem.

Jak informowaliśmy ostatnio – Serwis Samorządowy PAP opublikował pod koniec zeszłego roku raport "Gmina dobra do życia", z którego wynikało, że gmina z Kujawsko-Pomorskiego – Osielsko to trzecia najlepsza do życia w kraju!

W badaniu wzięto pod uwagę m.in. działania samorządu lokalnego; zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty, atrakcyjność migracyjno-osadniczą, warunki mieszkaniowe, infrastrukturę wodociągową, dostępność opieki zdrowotnej czy jakość edukacji.

5 lat czekała na sprawiedliwość za śmierć brata. "Wreszcie koniec tej gehenny"

Na terenie naszego województwa jest jednak więcej bogatych gmin, w których warto się wybudować! Jak co roku, Ministerstwo Finansów przedstawiło wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla gmin, powiatów i województw. Dzięki zestawieniu poznaliśmy listę najbogatszych gmin w województwie kujawsko-pomorskim na rok 2022. Oto one!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE