Drogowe

Nagrał Skodę kamerką samochodową i przesłał filmik na skrzynkę policji. Funkcjonariusze namierzyli kierowcę [GALERIA]

2024-04-04 8:27

Kierowca Skody został ukarany za ryzykowny manewr na drodze, gdy próbował wyprzedzać na skrzyżowaniu. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę samochodową, umieszczoną w pojeździe jednego z uczestników ruchu. Jego kierowca przekazał nagranie do policyjnej skrzynki "STOP AGRESJI DROGOWEJ". Szczegóły poniżej.

Pod koniec lutego na drodze DW 543 w miejscowości Blizno, kierowca Skody dokonał niebezpiecznego manewru, wyprzedzając inny pojazd na skrzyżowaniu. Incydent ten został zarejestrowany przez kamerę samochodową innego uczestnika ruchu, który przekazał nagranie do skrzynki "STOP AGRESJI DROGOWEJ".

Na podstawie tego nagrania policjanci zidentyfikowali sprawcę wykroczenia i nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1 000 złotych oraz 10 punktów karnych.

Policja przypomina:

Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:

  • przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;
  • na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi;
  • na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.

- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń – informuje podkom. Remigiusz Rakowski WRD KWP Bydgoszcz.

Ciała 4 osób w domu w Ursusie. Rodzinna tragedia rozegrała się w Wielkanoc