Na skrzyżowaniu w Fordonie będzie bezpieczniej? Szykuje się remont na Tatrzańskim [ZDJĘCIA]

2020-06-29 12:05 Dawid Olszewski

W wakacje drogowcy zamierzają przebudować skrzyżowanie ulic Lawinowej i Zbójnickiej na osiedlu Tatrzańskim w Fordonie. Wyniesiona powierzchnia ma poprawić bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Prace zostaną zrealizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Drogowcy zapowiadają, że w najbliższym czasie zameldują się na skrzyżowaniu ul. Zbójnickiej i Lawinowej. Ulica Lawinowa to najważniejszy dojazd do kilkunastu bloków w północnej części osiedla. Obsługuje wiele obiektów - szkołę, targowisko i kościół.

Na całej ulicy obowiązuje strefa ograniczonej prędkości, a większość skrzyżowań ma charakter równorzędny. W poprzednich latach w kilku punktach dobudowano progi zwalniające. Zdaniem części mieszkańców dodatkowe elementy poprawiające bezpieczeństwo są też potrzebne przy skrzyżowaniu z ul. Zbójnicką. W 2018 roku taki projekt zyskał dużą liczbę głosów w trakcie wyboru zadań realizowanych w oparciu o środki z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Drogowcy przygotowali projekt przebudowy skrzyżowania, a teraz zlecili prace budowlane. Powierzchnia skrzyżowania zostanie wyniesiona co ma spowolnić ruch i dodatkowo ułatwić przekraczanie jezdni pieszym. Prace po podpisaniu umowy z wykonawcą zajmą około miesiąca

Ratusz zachęca do udziału w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Do 15 lipca miasto czeka na pomysły mieszkańców. Do wydania jest 16 mln zł. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć TUTAJ

Zgłaszając pomysł nie trzeba ograniczać się tylko do jednego pomysłu! Do wyboru są trzy rodzaje projektów wszystkie znane z poprzedniej edycji:
• duże zadania ponadosiedlowe,
• projekty na wybranych osiedlach
• małe projekty społeczne.
Na uatrakcyjnienie osiedla Tatrzańskiego mieszkańcy mają do wydania blisko pół milion złotych.

Małe bażanty złociste w ZOO w Muszynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.