ZDJĘCIA

Msza żałobna za Leonarda Pietraszaka. Smutna Zawadzka i załamana żona

2023-02-04 13:54

Leonard Pietraszak (+86 l.) zmarł 1 lutego w swoim domu, u boku żony. Odejście wybitnego aktora było wprawdzie zaskoczeniem dla fanów, ale nie dla jego bliskich. Artysta chorował i widać było, że z każdym dniem traci coraz więcej sił. Znani koledzy przybyli do warszawskiego kościoła, by wziąć udział w pożegnalnej mszy.

W Kościele Środowisk Twórczych na placu teatralnym w Warszawie odbyła się msza w intencji zmarłego kilka dni temu Leonarda Pietraszaka. Choć oficjalne uroczystości pogrzebowe zaplanowane są dopiero na 7 lutego w Bydgoszczy, już w sobotę zorganizowano pierwsze pożegnanie aktora. Wszystko po to, by w stolicy mogli oddać mu hołd znani koledzy, z którymi rozwijał karierę na planach filmowych i serialowych przez kilka dekad.

Pożegnanie Leonarda Pietraszaka na mszy w Warszawie. Smutna Zawadzka i załamana żona

Kazanie podczas mszy wygłosił ksiądz Luter, który w pięknych słowa wypowiedział się na temat Leonarda Pietarszaka.

- Nigdy w naszej pamięci nie odejdzie tak na zawsze. Pozostaną jego role, jego twarz, ekspresja, uśmiech lub umiejętność wzruszania czy poruszania. Często dzięki sztuce, dzięki artystom stajemy się bardziej wrażliwi, skłonni do przemyśleń, bardziej empatyczni, a może lepsi dla siebie i innych. To jest wartość dodana do pięknego zawodu aktora. Żegnaj, artysto, żegnaj, Lolku, bo tak zwracali się do ciebie przyjaciele - mogli usłyszeć żałobnicy.

Na pierwszej uroczystości pożegnalnej pojawiło się wiele znanych osób. Wśród nich można dostrzec było: Magdalenę Zawadzką, prezesa ZASP-u Krzysztofa Szustera, Tomasza Kozłowicza, Mariana Opanię, Elżbietę Starostocką, Wiesława Ochmana, Kazimierza Kaczora czy Czesława Majewskiego. Artyści składali kondolencje żonie Pietraszaka, która nie ukrywała smutku i bólu, jakiego doświadcza po odejściu ukochanego.

Zdjęcia znajdziecie w poniższej galerii.

Sonda
Widziałeś/widziałaś filmy z udziałem Leonarda Pietraszaka?
Źródło: Msza żałobna za Leonarda Pietraszaka. Smutna Zawadzka i załamana żona
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE