Motomikołaje znów odwiedzą dzieci w bydgoskich szpitalach

2021-10-17 13:15
Motomikołaje znów odwiedzą dzieci w bydgoskich szpitalach
Autor: Lidia Rachwalska

Trwa zbiórka pieniędzy i licytacje. Przez koronawirusa motomikołaje nie spotkają się z dziećmi w szpitalu, ale zrobią hałas i pomachają im ze szpitalnego parkingu. Finał akcji 5 grudnia.

Chore maluchy, które przebywają w szpitalach znów otrzymają prezenty. Paczki przygotowują dla nich bydgoscy motomikołaje.

Znajdą się w nich m.in. materiały papiernicze, słodycze, zabawki.

Z zebranych pieniędzy często udaje się również zakupić sprzęt medyczny dla szpitali.

Trwają licytacje, żeby zebrać jak najwięcej pieniędzy i przygotować górę prezentów. Bydgoszczanie przekazują rękodzieło, są książki, świąteczne ozdoby.

Przedmioty na licytacje przygotowują także maluchy, które przebywają w szpitalach.

Są np. jesienne parasolki własnoręcznie przygotowane przez uczniów - pacjentów z oddziału neurologii Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego. Licytacje odbywają się TUTAJ.

- Bardzo dużo osób przekazuje nam różne przedmioty na licytację. To rękodzieło, przez różne usługi, pyszności. Jest dużo dobrych ludzi wokół nas, którzy to licytują i często kwoty nas zaskakują - mówi Agnieszka Król, współorganizator akcji.

Dzieci już czekają na prezenty, ale same też w świetlicach przyszpitalnych wspierają akcję i przygotowują przedmioty na licytację.

- Nie tylko dzieci pomagają, ale także ich rodzice, ich bliscy. Odzywają się do nas ludzie, którzy kiedyś otrzymali paczkę i chcą oddać to dobro - dodaje Agnieszka Król.

Finał akcji 5 grudnia na Placu Wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE