Świąteczna akcja

Motomikołaje przejechali przez Bydgoszcz. Z prezentami dotarli do dzieci ze szpitali

2023-12-08 14:30

Czerwone stroje, ryk silników i mnóstwo pozytywnej energii. Bydgoscy Motomikołaje przejechali przez Bydgoszcz na swoich rumakach i dotarli do dzieci ze szpitali. Wszystko po to, by na ich twarzach pojawił się uśmiech.

Motomikołaje zrobili wrażenie na dzieciach z bydgoskich szpitali. Dotarli do nich ze świątecznymi prezentami. Wszystko po to, by umilić im czas na oddziale. Motocykliści przejechali przez Bydgoszcz na swoich rumakach, przebrani w czerwone stroje i czapki. Wcześniej można było zrobić sobie z nimi zdjęcie.

Finał akcji Motomikołaje w Bydgoszczy

Przed południem motocykliści z czerwonych strojach pojawili się na parkingu przy ul. Szubińskiej. Przez dwie godziny można było zrobić sobie zdjęcie przy motocyklach i wesprzeć akcję. Potem wszyscy zaprezentowali się mieszkańcom w barwnym korowodzie. Motomikołaje dotarli do dzieci z bydgoskich szpitali. Przywieźli ze sobą mnóstwo świątecznych prezentów.

- Jest kolorowo i wesoło. To uwieńczenie całego roku, święto motocyklistów. Możemy pokazać, że cały rok był fajny, a potem ruszamy z paczkami do dzieci. Nasze sanie są wypełnione po dach - mówi Agnieszka Król, współorganizatorka akcji. - Ta wdzięczność w oczach rodziców i dzieci jest tak niesamowita, że przez cały rok nas trzyma w napięciu i oczekiwaniu do następnego roku – dodaje.

380 paczek dla dzieci z bydgoskich szpitali

W paczkach znalazły się między innymi słodycze, zabawki, a także gadżety świąteczne, by ozdobić szpitalne sale. Prezenty trafiły między innymi do dzieci, które na święta nie będą mogły być w domu.

- Pasję można połączyć z dobrą rzeczą, czyli zbierać pieniądze dla naszych chorych dzieci ze szpitali. Wszyscy stanowimy jedną, wielką grupę i nieważne, czy ktoś jest motocyklistą, czy też nie. W tym dniu wszyscy się jednoczą - przyznaje Kamila, motocyklistka i wolontariuszka.

Prezenty dotarły na oddziały Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza oraz do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego.

Motomikołaje przejechali przez Bydgoszcz. Z prezentami dotarli do dzieci ze szpitali