Akcja policji

Młodzi piraci drogowi zasłużyli na rekordowe mandaty. Kwoty robią wrażenie, ale ich zuchwałość większe [GALERIA]

2023-09-22 14:00

Aż 4 tys. zł kary dostał młody kierowca bmw. Cudem nie doszło do tragedii po tym, jak zachował się na drodze. 2 tys. zł musi zapłacić młoda kobieta, która wsiadła na motorower z pijanym pasażerem. Sama miała aż 4 promile alkoholu, a to nie koniec!

Az 4 tys. zł kary dostał 27-letni kierowca bmw z gminy Szczutowo.

Młody kierowca jechał swoim bmw prosto pod ciężarówkę

- Spowodował poważne zagrożenie - informują policjanci z KPP w Lipnie. - Jadąc drogą krajową nr 10 z Warszawy w stronę Lipna, zjechał na przeciwległy pas ruchu. Poruszał się po nim samochód ciężarowy. Choć kierowca TIR-a próbował zjechać na bok, i tak pojazdy się zderzyły - dodają.

Aż 2 tys. zł mandatu uzbierało się 26-latce z Tłuchowa. Wsiadła na motorower, choć sąd jej zakazał kierowania pojazdami za wcześniejsze przestępstwa. Na dodatek zabrała ze sobą pijanego pasażera, a i na tym nie koniec. 

Pijana wiozła pijanego, choć nie powinna nawet chwytać za kierownicę

- Okazało się, że miała ponad 4 promile alkoholu w organizmie! - informują policjanci z Lipna. - Kilka razy spowodowała zagrożenie na drodze, aż w okolicy ronda w Kamieniu Kotowym (woj. kujawsko-pomorskie) najechała na pobocze i straciła panowanie nad pojazdem, doprowadzając do jego przewrócenia się. Mandaty dostała za spowodowanie zagrożenia w ruchu i przewożenie nietrzeźwego pasażera. Jednak jej sprawa trafi również do sądu. Tam odpowie za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów i kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności i zapłata wielotysięcznej grzywny - dodają.

Jarmark Kujawsko-Pomorski 2023 w bydgoskim Myślęcinku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE