Miss Polski 2023 studiuje w Bydgoszczy. Dlaczego wybrała to miasto?

i

Autor: nadesłane, pixabay

wokół nas

Miss Polski 2023 studiuje w Bydgoszczy. Dlaczego wybrała to miasto?

2024-03-05 21:56

Ambitna i wszechstronnie uzdolniona. Taka jest Miss Polski 2023. Angelika Jurkowianiec niedawno uzyskała ten zaszczytny tytuł, na co dzień jest studentką analityki medycznej Collegium Medicum w Bydgoszczy. Korona to obowiązki. Angażuje się też społecznie. Szczegóły poniżej.

Ma na głowie koronę ale też ogromną odpowiedzialność. Jak po kilku miesiącach od uzyskania tytułu Miss Polski ma się Agelika Jurkowianiec. To bydgoska studentka, która w ubiegłym roku w konkursie piękności pokonała 31 konkurentek.

- Na razie skupiam się na realizacji moich projektów, czyli warsztaty o temacie profilaktyki zdrowotnej dla dzieci ze szkół podstawowych. Zaczynam także projekt Ery Kobiet u siebie w Namysłowie skierowany do Polek, które mają problemy, żeby się otworzyć i siedzą w domu. Pierwsze zajęcia będą już 8 marca – tłumaczy Miss Polski 2023.

Angelika przeprowadziła się do Bydgoszczy z Namysłowa. Pięć lat temu zaczęła studiować analitykę medyczną w Collegium Medicum UMK. Dlaczego wybrała właśnie Bydgoszcz?

- Od 16 roku życia cały czas podróżuję. Bardzo lubię zwiedzać nowe części kraju i świata. Wybrałam studia daleko od domu, żeby zobaczyć jak się mieszka gdzieś indziej w Polsce. Miałam również inny wybór, ale wybrałam Bydgoszcz, bo ani nie mam tu rodziny, ani nigdy tu nie byłam, więc chciałam poznać to miasto. To wyzwanie – dodaje Jurkowianiec.

Miss Polski 2023 będzie broniła w tm roku pracę magisterską. Rozwija też wiele pasji, głównie muzycznych, gra m.in. na pianinie. Angelika przez pięć lat była modelką paryskiej agencji modelek. Jej pasją jest florystyka - ma w swoim mieszkaniu 40 rodzajów roślin egzotycznych.

Rowerzyści opanowali miasto! Za nami kolejny przejazd Bydgoskiej Masa Krytycznej