Miłość na sprzedaż. Śledztwo w sprawie internetowych oszustów

2023-03-12 17:51
Miłość na sprzedaż. Śledztwo w sprawie internetowych oszustów
Autor: policja.gov.pl

Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy we współpracy z prokuraturą prowadzą śledztwo w sprawie internetowej miłości. Sprawcy dokonali dokonania oszustwa kilkudziesięciu mężczyzn na kwotę ok. 300 tys. złotych.

Miłość też może być na sprzedaż. Boleśnie przekonali się o tym mężczyźni, którzy padli ofiarą internetowego oszustwa. Sprawcy, posługując się fikcyjnymi profilami na portalu społecznościowym, wyszukiwali potencjalnych pokrzywdzonych na zamkniętych grupach przeznaczonych dla osób samotnych. Następnie inicjowali kontakt rzekomej kobiety, stwarzając pozory zainteresowania. Te oszukańcze relacje niekiedy podsycane były udostępnianiem erotycznych zdjęć. W ten sposób rozwijali „znajomość”, która z czasem mogła u pokrzywdzonych wytworzyć złudzenie wręcz stałego związku. Następnie pod pozorem różnych kłopotów „zakochanej kobiety” wyłudzali pieniądze, np.: na bilet - obiecując spotkanie, na opłaty bieżących rachunków, na zakup koniecznych leków, na spłatę zadłużenia u komornika. Pieniądze przekazywane były najczęściej za pomocą kodów BLIK lub przelewów na telefon, co uniemożliwić miało identyfikację odbiorcy.

W związku ze zgromadzonymi dowodami podjęto decyzję o zatrzymaniu dwojga mieszkańców Gdyni (18-latka i 23-latki) oraz dwóch mieszkanek powiatu oleckiego (20, 23-latki), którzy usłyszeli zarzuty dokonania oszustwa kilkudziesięciu mężczyzn na kwotę ok. 300 tys. złotych oraz prania „brudnych pieniędzy”.

Z uwagi na potrzebę zabezpieczenia prawidłowego toku śledztwa wobec podejrzanych zastosowano policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju, a także poręczenie majątkowe.

Awaria wodociągowa w Bydgoszczy. Do zapadliska wpadły dwa auta
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE