Mieszkasz z jerzykiem albo kopciuszkiem? Zbuduj dla nich budkę lęgową!

2020-02-10 14:24
Spotkanie ornitologiczne
Autor: gabicuz/CC0/pixabay.com

Jak prawidłowo wykonać budkę lęgową dla wróbla, sikory, pełzacza, jerzyka, czy kawki? Możecie się dowiedzieć podczas spotkania ornitologicznego. To będą warsztaty skierowane do mieszkańców Bydgoszczy. Odbędą się w niedzielę, 16 lutego przy Gdańskiej 8.

W czasie spotkania będzie można poznać zwyczaje ptaków, które często goszczą na naszych parapetach. Dowiecie się czym je karmić i o jakiej porze najlepiej je podglądać.

Spotkanie składać się będzie z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

CZĘŚĆ TEORETYCZNA (w sali na parterze Drukarni, obok FRYMARKU bydgoskiego): poznamy gatunki zamieszkujące miasto, dowiemy się jak je chronić i im pomagać. Nauczymy się też, jak prawidłowo wykonać budkę lęgową dla wróbla, sikory, pełzacza, jerzyka, czy kawki.

SPACER PRAKTYCZNY: uczestnicy wspólnie wyruszą do pobliskiego parku, aby tam przez lunetę ornitologiczną obserwować ptaki i razem wywiesić dla nich budkę lęgową. Zajęcia poprowadzi ornitolog z Towarzystwa Przyrodniczego "KAWKA", Monika Wójcik-Musiał. Początek zajęć o godz. 12. Czas trwania - 2h.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE