Miejske fontanny nie zostaną uruchomione, bo mogą przenosić koronawirusa

2020-04-24 9:48
Bydgoszcz Fontanna Filharmonia
Autor: Pit1233. Wikipedia

Pomimo zniesienia ograniczeń i otwarcia parków, bydgoskie fontanny pozostaną wyłączone. Ratusz postanowił zastosować się do zaleceń sanepidu, który ostrzegł władze przed potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym, które mogą nieść ze sobą włączone fontanny.

Bydgoskie fontanny pozostaną wyłączone w związku z zagrożeniem epidemicznym. Władze Bydgoszczy otrzymały od Sanepidu zalecenia dotyczące właśnie stanu miejskich fontann. Zgodnie z tymi zaleceniami powinny pozostać wyłączone, bo są potencjalnym nośnikiem koronawirusa.

Rząd ponownie otworzył dostęp do parków i lasów. Po dłuższym okresie izolacji, wielu ludzi tłumnie uderzyło do parków. Pomimo obowiązku noszenia maseczek, zagrożenie nadal jest wysokie. Wokół aktywnej fontanny unosi się areozol wodny, który jest doskonałym nośnikiem wirusa. Miłośnicy fontann muszą się więc uzbroić się w cierpliwość.

COŚ DOBREGO #11
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE