Miał w mieszkaniu znaczne ilości narkotyków. Próbował je wyrzucić, ale zauważył to policjant

i

Autor: policja.gov.pl

Na sygnale

Miał w mieszkaniu znaczne ilości narkotyków. Próbował je wyrzucić, ale zauważył to policjant

2023-06-10 14:46

Policjanci z Inowrocławia wytypowali i znaleźli 19-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Ich trop okazał się być bardzo celny. Znaleźli u niego marihuany w ilości ponad 100 gramów, oraz blisko 200 gramów substancji psychotropowej 3-CMC.

Policjanci z Inowrocławia po poszukiwaniach znaleźli 29-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Jak się okazało ich podejrzenia były słuszne. Mężczyzna widząc funkcjonariuszy przed swoimi drzwiami chciał uniknąć konsekwencji. By pozbyć się narkotyków wyrzucił je w plecaku przez okno balkonowe. Na jego nieszczęście całej sytuacji przyglądał się funkcjonariusz będący na zewnątrz. Policjanci zabezpieczyli worki foliowe z zawartością suszu roślinnego oraz „kryształków”. W toku dalszych badań okazało się, że jest to marihuana w ilości ponad 100 gramów, oraz blisko 200 gramów substancji psychotropowej 3-CMC.

Ten mieszkaniec Inowrocławia już wcześniej był znany tamtejszej policji za przestępstwa narkotykowe. 5 lat temu siedział w więzieniu przez 8 miesięcy za podobne przestępstwo.

Po czynnościach mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami.

Za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat więzienia, a że czyn został popełniony w ramach recydywy sąd może wymierzyć karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia powiększony o połowę.

Duże zmiany w centrum Bydgoszczy. Drogowcy zmienili organizację ruchu