Metoda na policjanta wciąż działa. Bydgoszczanka straciła oszczędności życia!

2020-04-23 19:14
Bydgoszczanka straciła oszczędności życia!
Autor: Julim6/Pixabay/CC0 Bydgoszczanka straciła oszczędności życia!

Sprawcy podszywając się pod policjantów okradli w ostatnich dniach bydgoszczankę na blisko 100 tysięcy złotych. 79-latka straciła oszczędności życia, po tym jak odebrała telefon z informacją, że jej oszczędności są zagrożone.

Do pokrzywdzonej 17 kwietnia zadzwonił mężczyzna podając się za policjanta i twierdził, że prowadzone są działania przeciwko grupie przestępczej mające uchronić oszczędności seniorki przed utratą. Rozmówca był bardzo przekonujący. Prowadził umiejętnie rozmowę, przekazując jednocześnie instruktaż, co kobieta ma robić i jak się zachowywać podczas wizyt w bankach. Tego dnia kobieta instruowana cały czas przez telefon (podała numer swojego telefonu komórkowego) odwiedziła trzy placówki bankowe w centrum miasta. Po każdym wypłaceniu pieniędzy przekazywała je, przybyłemu po nie w umówione miejsce, mężczyźnie. W ogóle nie podejrzewała, że padła ofiarą oszustów. Mało tego, ci poczuli się na tyle zuchwale, że poinformowali seniorkę, iż ich rzekomą akcję, wymierzoną w przestępców, będą kontynuować w poniedziałek (20.04.20). Tego dnia po odebraniu telefonu kobieta dwukrotnie wypłaciła w bankach pieniądze i przekazała je mężczyznom, którzy po nie przyszli. Łącznie kobieta straciła niemal 100 tysięcy złotych. Zaniepokoiła się dopiero, kiedy przez cały następny dzień nikt się z nią nie kontaktował w sprawie odzyskania pieniędzy. Kobieta zgłosiła się w końcu do komisariatu na Wyżynach. Tam dowiedziała się, że policjanci nigdy takich działań nie prowadzą, a ona padła ofiarą perfidnych oszustów żerujących na osobach starszych.

Pamiętajmy, że POLICJANCI nigdy i pod żadnym pozorem nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy.

Policja apeluje również do bliskich osób starszych – by zadbali o bezpieczeństwo seniorów, powiedzieli o zagrożeniach.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze można zadzwonić na Policję.

997 lub 112 to numery alarmowe, pod którymi można uzyskać pomoc.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE