Medycy z pierwszeństwem. Collegium Medicum UMK zawiesza szczepienia pracowników i ogranicza studentom [AUDIO]

2021-01-12 17:45 Magdalena Witt-Ratowska
Szczepienia przeciwko Covid-19
Autor: pixabay.com

To wspólna decyzja władz uczelni i dyrektorów bydgoskich szpitali uniwersyteckich. Chodzi przede wszystkim o terminy. Stąd ograniczenia szczepień dla pracowników akademickich i studentów CM UMK. Priorytetem są te dla personelu medycznego i powinny się zakończyć 22 stycznia.

Po tym terminie szczepienia przeciwko Covid-19 dla Collegium Medicum UMK zostaną wznowione.

Kto na razie nie otrzyma szczepionki? Pracownicy naukowo-dydaktyczni, personel pomocniczy, inżynieryjno-techniczny. Oni muszą poczekać.

W nieco lepszej sytuacji są studenci CM UMK. Tu szczepienia trwają, ale w mocno limitowanej wersji. Dziennie w obu szpitalach - Jurasza i Biziela - dawkę może przyjąć tylko 40 studentów, po 20 w każdej placówce.

Modyfikacji ulegają więc także zapisy i kolejka do szczepień. Dzisiaj (12 stycznia) uczelnia uruchomiła link do rejestracji elektronicznej. Liczba terminów jest ograniczona i będą one dostępne w kolejności zgłoszeń. Komunikat TU.

Studenci mogą się spotkać z sytuacją, kiedy te miejsca będą wyczerpane. Proszę się jednak tym nie niepokoić, będziemy uzupełniali terminarz o kolejne wtedy, kiedy będziemy otrzymywali takie informacje ze szpitali uniwersyteckich

- uspokaja prof. Zbigniew Włodarczyk, dziekan Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK.

Dodaje, że po 22 stycznia liczba studentów do szczepienia znacznie się zwiększy i zaczną być też przyjmowani wcześniej wspomniani pracownicy CM UMK. Prof. Włodarczyk ma nadzieję, że potrwa to do końca lutego. Według danych z grudniowej rejestracji, kiedy uczelnia została zaliczona do grupy zero, chęć zaszczepienia się przeciwko Covid-19 zadeklarowało 2600 osób.

Collegium Medicum UMK zmienia zasady szczepienia dla pracowników i studentów:

Prof. Zbigniew Włodarczyk oraz inni akademicy z Collegium Medicum UMK uczestniczyli w spotkaniu online, poświęconemu szczepionkom przeciwko Covid-19. Co ważne, odpowiadali na pytania widzów. Chodziło właśnie o obalenie paru mitów, wielu obaw i rozwianie wątpliwości związanych ze szczepieniami. Dyskusję (poniżej) w ciągu jednego dnia obejrzało już prawie 3 tysiące osób.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

W bydgoskich szkołach ruszyły egzaminy zawodowe