Pomoc

Maks stracił wzrok, ale może go odzyskać. Niezbędna jest operacja

2023-04-11 15:31

Maksiu skończy w tym roku 10 lat. Został zaadoptowany przez rodzinę z Bydgoszczy jako trzyletni piesek. Poprzedni właściciele źle go traktowali. Był trzymany na dworze, przybył do schroniska z uszkodzonymi stawami. Od kilku lat ma jednak kochającą rodzinkę, a od niedawna – własny ogródek w Białych Błotach. Niestety dopadła go choroba i oślepł. Od kilku miesięcy zmaga się z omijaniem przeszkód. Boi się również stawiać każdy krok. Niezbędna jest operacja, lecz koszty są niemałe. Ruszyła zbiórka na pomoc pieskowi.

Do Bydgoszczy zawitał w 2016 roku. Z bydgoskiego schroniska zabrał go pan Patryk wraz z rodziną. Rudy Cocer Spaniel miał wtedy trzy lata i trudną historię. Wszystko przez byłych właścicieli, którzy nie darzyli pieska miłością.

W nowym domu traktowany jest jak członek rodziny. Kilka lat temu bydgoszczanie przenieśli się wraz z pupilem do Białych Błot. Maks uwielbiał spędzać czas na świeżym powietrzu – na tarasie, a także w dużym ogródku. Niestety, obecnie trudno mu się poruszać. Każdy krok to dla niego nie lada wyzwanie. Przez chorobę piesek stracił wzrok.

- Niestety zaawansowana zaćma i postępujący zanik reaktywności siatkówki doprowadził do całkowitej utraty wzroku przez członka naszej rodziny. Zrobimy wszystko, by choć częściowo przywrócić mu możliwość widzenia – mówi pan Patryk.

Kiermasz wielkanocny. Podkarpaccy twórcy pokazali cuda

Niezbędna jest operacja usunięcia zaćmy, która kosztuje 9 tys. zł za obie gałki oczne. To nie koniec! Po zabiegu Maksa czekać będzie terapia RetiRegen, której dawki są podawane co pół roku. Jedno podanie kosztuje 2500 złotych.

- Całościowy koszt leczenia: operacja, terapia RetiRegen, wizyty u specjalisty oraz leki wyniosą kilkanaście tys zł, dlatego prosimy o wsparcie leczenia naszego czworonoga i bardzo dziękujemy za każdą złotówkę – dodaje pan Patryk.

Jeśli chcesz pomóc Maksiowi odzyskać wzrok, możesz to zrobić wpłacając pieniądze pod tym LINKIEM.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE