Mają ponad sto lat i nie dają się koronawirusowi! Wyjątkowe mieszkanki Kujawsko-Pomorskiego [ZDJĘCIA]

2021-02-18 11:12 Magdalena Witt-Ratowska
Pani Aurelia podczas szczepienia
Autor: Urząd Marszałkowski/nadesłane Pani Aurelia podczas szczepienia

Pani Aurelia z Torunia ma 104 lata i właśnie zaszczepiła się przeciwko COVID-19. Pani Elżbieta z Bydgoszczy w tym roku kończy 110 lat i dzielnie zwalczyła chorobę, jest ozdrowieńcem. Obie panie niedawno były uhonorowane medalem Unitas Durat z okazji stulecia Niepodległej.

Panie Aurelia Liwińska oraz Elżbieta Rogala stanowią świetny przykład, jak nie dać się epidemii. Rodzina 104-letniej torunianki właśnie poinformowała, że seniorka skorzystała z możliwości szczepienia. Rówieśniczka Niepodległej chce dbać o zdrowie, bo jest niesamowicie aktywna mimo wieku, o czym przypomina marszałek województwa Piotr Całbecki:

Z panią Aurelią Liwińską mieliśmy okazję spotkać się już kilkukrotnie, towarzyszyła nam przy odsłonięciu instalacji zawierającej kartki ze złożonymi pod deklaracją na stulecie odzyskania niepodległości podpisami mieszkańców regionu, była gościem specjalnym jednego z lotów reaktywowanego połączenia Bydgoszcz-Warszawa-Bydgoszcz, a z okazji rocznicy setnych urodziny papieża Jana Pawła II dzieliła się z nami wspomnieniami na temat patrona naszego województwa.

Mamy nadzieję, że druga dawka szczepionki pozwoli seniorce powrócić do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez samorząd województwa.

Pani Aurelia na spotkaniu z marszałkiem
Autor: fot.Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP Pani Aurelia na spotkaniu z marszałkiem

Natomiast pani Elżbieta Rogala z Bydgoszczy, jedna z najstarszych mieszkanek regionu i obecnie podopieczna domu pomocy społecznej w Chełmnie, zwalczyła koronawirusa! Zakażenie przechodziła łagodnie i jest ozdrowieńcem. Gratulujemy i życzymy dużo zdrowia obu paniom!

Pani Elżbieta Rogala
Autor: fot.Łukasz Piecyk dla UMWKP Pani Elżbieta Rogala

Pani Aurelia i pani Elżbieta należą do grona 162 osób uhonorowanych marszałkowskim medalem przyznawanym najstarszym mieszkańcom województwa.

Przy okazji Urząd Marszałkowski zaprasza do kontaktu rodziny seniorów, którzy w tym roku kończą sto lat. Telefon 56 62 18 344 i adresem e-mail: stulatkowie@kujawsko-pomorskie.pl. Ze względu na epidemię Covid-19 zmieniono zasady wręczania medali, z zachowaniem zasad rygoru sanitarnego lub poprzez opiekunów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl