Rusza remont ul. Magnuszewskiej i Nowotoruńskiej w Bydgoszczy. Będą utrudnienia [ZDJĘCIA]

2020-07-31 9:43 Dawid Olszewski
Ulica Magnuszewska w Bydgoszczy
Autor: Dawid Olszewski

Rozpoczyna się remont ul. Magnuszewskiej i kolejnego odcinka ul. Nowotoruńskiej w Bydgoszczy. Trzeba przygotować się na utrudnienia.

W poniedziałek (3 sierpnia) rozpocznie się remont ul. Magnuszewskiej. To uzupełnienie wcześniej prowadzonych inwestycji. 

W planach jest wymiana całej konstrukcji drogi. Zostaną zmodernizowane dotychczasowe perony autobusowe, które będą wyłożone trwałą kamienną kostką. Miejsce postojowe dla autobusów w kierunku ul. Wojska Polskiego zostanie dodatkowo wydłużone. Na końcu wykonawca odnowi oznakowanie poziome.

Na poniedziałek planowane jest przekazanie placu budowy wykonawcy. W połowie przyszłego tygodnia zmieni się organizacja ruchu. Jedna jezdnia zostanie wyłączona z ruchu, a na drugiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. W trakcie prac pojawią się też tymczasowe przystanki autobusowe. Roboty na tym odcinku zajmą około 2 miesięcy.

W ostatnich latach drogowcy przebudowali skrzyżowania sąsiadujące z ul. Magnuszewską. Na połączeniu z ul. Wojska Polskiego zamontowali sygnalizację, a na styku z ul. Glinki i Gniewkowską zbudowali rondo. Wzdłuż ulicy powstała też droga rowerowa.

Szykują się również prace na ul. Nowotoruńskiej od przejścia dla pieszych ze skrzyżowaniem z ul. Toruńską w kierunku Kazimierza Wielkiego. To uzupełnienie remontu z ubiegłego roku. Wówczas wymieniono nawierzchnię przed skrzyżowaniem. 

Częściowo prace będą prowadzone w nocy. Ulica nie będzie zamknięta dla kierowców. Trzeba przygotować się na zwężenia i ograniczenia prędkości. 

Remont ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy