Kultura powoli wraca do życia. Co jest już otwarte w Bydgoszczy? [AUDIO]

2020-05-04 13:59
Książki
Autor: jarmoluk /CC0/pixabay.com

Kultura powoli wraca do życia. W Bydgoszczy jest już otwarta biblioteka główna. Wkrótce otworzy się też Muzeum Okręgowe.

4 maja do życia wróciły galerie handlowe, hotele i inne miejsca noclegowe. Czynne mogą być też niektóre instytucje kultury - biblioteki, muzea i galerie.

Trzeba pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa. Maseczki i dezynfekcja rąk są obowiązkowe w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy. Joanna Pawłowska z biblioteki miejskiej w Bydgoszczy stwierdziła, że:

Każdy czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki oraz rękawiczek. Po wejściu należy zdezynfekować ręce. Książki podaje bibliotekarz. Aby uniknąć długiego oczekiwania w kolejce, jest wskazane wcześniejsze zamówienie tytułów telefonicznie lub mailem.

Na razie została otwarta wypożyczalnia na Starym Rynku, później będą otwierane kolejne filie biblioteki.

Wypożyczalnia Główna jest otwarta już dziś. W kolejnych dniach, przy zachowaniu odpowiedniego rygoru sanitarnego i zachowaniu dbałości o bezpieczeństwo pracowników i użytkowników biblioteki, będziemy otwierać kolejne filie biblioteczne.

- dodaje Pawłowska. Do 30 czerwca zostaje wstrzymane naliczanie opłat za przetrzymywanie książek.

Niewykluczone, że w przyszłym tygodniu zostanie otwarte Exploseum. Pozostałe oddziały Muzeum Okręgowego będą czynne później – placówka potrzebuje więcej czasu na wdrożenie odpowiednich procedur bezpieczeństwa.

Joanna Pawłowska z WiMBP w Bydgoszczy przypomina, jakie zasady obowiązują teraz w bibliotece:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE