Kujawsko-pomorskie: okradł byłą partnerkę z biżuterii! Łupy chciał sprzedać w lombardzie

2022-08-09 13:01
biżuteria
Autor: pixabay

Obrabował byłą partnerkę - ukradł złotą biżuterię za kilka tys. zł. Krótko po zgłoszonej interwencji trafił w ręce policji. 34-letniemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (7 sierpnia). Kilkanaście minut po godz. 10.00 dyżurny policji w Żninie odebrał telefon od kobiety. 23-latka zgłosiła kradzież, do którego doszło w jej domu w jednej spod żnińskich miejscowości.

Z mieszkania zniknęły złote łańcuszki, kolczyki, pierścionek i zawieszka. Oszacowana wartość skradzionej biżuterii to 4 tysiące zł. Kobieta jako sprawcę wskazała swojego byłego partnera.

Energywave w Bydgoszczy

- Dzielnicowi namierzyli 34-latka na jednej z ulic Żnina - podkom. Wioleta Burzych, rzecznik prasowy KPP w Żninie. - W rezultacie przeprowadzonej kontroli osobistej znaleźli przy nim wszystkie skradzione przedmioty. Mężczyzna nie krył, że chciał sprzedać je w lombardzie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie musiał wytrzeźwieć. W chwili zatrzymania miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

- Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut – dodaje podkom. Wioleta Burzych.

Jak informuje policja - przestępstwo kradzieży jest zagrożone karną pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE