Kujawsko-pomorscy Terytorialsi wspierają Agencję Rezerw Materiałowych

2020-04-27 13:36
Kujawsko-Pomorscy Terytorialsi pomagają
Autor: Diana Warchocka, 8 Kujawsko-Pomroska Brygada Obrony Terytorialnej

Pomagają przy transporcie i rozładunku materiałów ochrony osobistej, które trafiają do szpitali i przychodni w naszym regionie.

Na wniosek Ministerstwa Zdrowia zadania pakowania i przetransportowania ze Strzałkowa środków medycznych podjęli się również żołnierze 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

– Tego typu transporty na pewno będą się jeszcze odbywały, a my jesteśmy w pełnej gotowości, aby to zadanie realizować - mówi płk Krzysztof Stańczyk, dowódca 8K-PBOT.

Żołnierze pomagali przy transporcie, rozładunku oraz pakowaniu m.in. płynów do dezynfekcji, kombinezonów, maseczek i przyłbic.

– Otrzymaliśmy informację, że trzeba zabrać transport środków dla placówek medycznych, więc nie było czasu na zbędne zastanawianie się. Ruszyliśmy do akcji i zrealizowaliśmy zadanie. Wszystkie materiały trafiły między innymi do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Rydygierda w Toruniu, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rypinie, ŚPZOZ w Radziejowie, Szpitala Tucholskiego, Szpitala Powiatowego w Więcborku, Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy oraz Szpitala Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim - mówi oficer prasowy kpt. Diana Warchocka.

Wojska Obrony Terytorialnej prowadzą pierwszą ogólnopolską operację przeciwkryzysową o nazwie „Odporna Wiosna”.

Jej celem jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmacnianie odporności na kryzys społeczności lokalnych. Pomagają policji oraz wspierają osoby starsze i samotne w kwarantannie. Pobierają także wymazy na Covid-19. Do ich pobierania delegowani są żołnierze, którzy mają kompetencje co najmniej ratownika medycznego i mają ukończone specjalistyczne szkolenie, które prowadzi Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej w Modlinie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE