Sosny

i

Autor: Dorota Witt, zdjęcie ilustracyjne

Wydarzenia

Kto wyciął drzewa w Fordonie?! Policjanci badają sprawę

2023-05-29 8:39

Nielegalna wycinka drzew w Nowym Fordonie! Przewodniczący rady osiedla wyszedł na spacer, gdy nagle zauważył ścięte sosny. Sprawa została zgłoszona na policję i opisana w Expressie Bydgoskim. Do teraz nie wiadomo, kto odpowiada za ten nielegalny proceder. Szczegóły poniżej.

W niedzielę, 21 maja przewodniczący Rady Osiedla Nowy Fordon Jan Kwiatoń zauważył w lesie wycięte drzewa. Sosny rosły na miejskiej działce w pobliżu stacji kontroli pojazdów. Już dwa dni później, Kwiatoń skontaktował się w tej sprawie z urzędnikami Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Bydgoszczy, którzy przyjechali na wizję lokalną.

Jak stwierdzili – na wycinkę sosen nie było żadnego pozwolenia. Przewodniczący rady postanowił więc zgłosić sprawę na policję. Powiadomił również o zaistniałej sytuacji dziennikarzy Expressu Bydgoskiego.

W sprawie ściętych drzew postępowanie wyjaśniające z artykułu 144, paragraf 2 Kodeksu wykroczeń prowadzi bydgoska policja.

Interweniowali również dziennikarze Expressu. Rzecznik prasowa Urzędu Miasta zaznaczyła w rozmowie z nimi, że ratusz również zgłosi sprawę na policję.

Wiemy już na pewno, że za wycinkę drzew nie odpowiada Zarząd Dróg Miejskich. Według nieoficjalnych informacji zdobytych przez przewodniczącego RO Nowy Fordon – to bydgoscy drogowcy mieliby odpowiadać za wycinkę.

- Nieoficjalnie, pocztą pantoflową, doszły do mnie plotki, że być może to Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ściął drzewa, bo na przykład przygotowuje się do sprzedaży terenu. Ale to tylko niepotwierdzone plotki - podał Kwiatoń w rozmowie z dziennikiem.

Rzecznik ZDMiKP kategorycznie zaprzeczył jednak, że drogowcy mają cokolwiek wspólnego z tym nielegalnym procederem.

Jak się zachować, gdy spotkamy dzika?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE