Książki dla dzieci będą miały swoje święto w Bydgoszczy. Szykują się atrakcje

2021-06-07 14:24 Dawid Olszewski
książki
Autor: pixel2013/CC0/pixabay.com

Święto książki obrazkowej dla dzieci zbliża się wielkimi krokami. Do czerwcowej edycji Literobrazków coraz bliżej.

Święto książki obrazkowej w Bydgoszczy zbliża się wielkimi krokami. “Literobrazki” już 12 czerwca. Przygotowano sporo atrakcji - spotkania z autorami i ilustratorami, warsztaty i konsultacje. To największe święto książki dla dzieci w regionie.

Podczas festiwalu nie zabraknie wyjątkowych gości. Przez festiwalowe wydarzenia będzie przewijał się motyw roślinny, na przykład na naszej wielkoformatowej kolorowance, a także na wybranych warsztatach. Będzie można stworzyć kwiatowe miasto, będą warsztaty z ekologią w tle

- mówi Joanna Pawłowska z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki w Bydgoszczy.

Czerwcowe atrakcje zostaną zorganizowane na dziedzińcu Biblioteki Głównej w Bydgoszczy, a wrześniowa edycja przeniesie się na Wyspę Młyńską.

Planujemy transmitować online spotkania autorskie ze znanymi twórcami. Będzie możliwość spotkania się z nimi. Wiemy, że uczestnicy naszego festiwalu są spragnieni spotkać na żywo, bo tego w czasie lockdownu brakowało nam wszystkim najbardziej. Atutem jest możliwość powrócenia do treści w dogodnym dla nas terminie

- dodaje Pawłowska.

Festiwal potrwa do 18 czerwca. Wyjątkowo w tym roku na wszystkie spotkania autorskie i warsztaty obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona. Patronem festiwalu jest Radio Eska Bydgoszcz.

Tak zmieniły się Aleje Ossolińskich w Bydgoszczy