Kręcili kilometry w szczytnym celu. Bydgoszczanie właśnie wrócili z Islandii [WIDEO]

2021-06-16 17:10 Dawid Olszewski
Islandia
Autor: MonicaVolpin /CC0/pixabay.com

Trzy tygodnie kręcili kilometry w szczytnym celu. Mateusz Bejfus i Patryk Szmyt właśnie wrócili z Islandii. Bydgoszczanie na rowerach pokonali ponad tysiąc kilometrów dla małego Dawida. Chłopiec choruje na mukowiscydozę. Panowie mają mnóstwo przygód i wspomnień.

Zobaczyli piękną Islandię z perspektywy rowerów. Bydgoszczanie właśnie wrócili z wyjątkowej wyprawy. Mateusz Bejfus i Patryk Szmyt kręcili kilometry w szczytnym celu – dla małego Dawida.

Chcieliśmy połączyć podróż z niesieniem pomocy. U Dawida wszystko w porządku. Jesteśmy w kontakcie z jego mamą. Chcemy go również odwiedzić, bo mamy pamiątki dla niego, jak również dla innych osób, które brały udział w akcji i w Polsce kręcili kilometry dla chłopca

- mówi Patry Szmyt.

To była niezwykła przygoda, bo panowie nie spodziewali się, że pogoda na Islandii jest aż tak nieprzewidywalna.

Było zimno i nieprzewidywalnie. Były momenty frustracji, bo przyjechaliśmy tu pojeździć rowerami, a nie pozwalają nam na to warunki atmosferyczne. Rekompensowały to widoki nie do opisania

– dodaje Mateusz Bejfus.

Panowie na tym nie poprzestaną. W przyszłości chcą na rowerach przejechać Portugalię. Wcześniej bydgoszczanie wybrali się na charytatywną przejażdżkę z Bydgoszczy do Zakopanego. 

Szczegóły dotyczące zbiórki dla Dawida można znaleźć TUTAJ

W Bydgoszczy opóźniono koszenie trawników. Miasto tłumaczy, że to z myślą o ekologii