ryby

i

Autor: mat. policji

Kryminalne

Kradli z jeziora leszcze i sandacze. Wyłowili 60 kg ryb. Grozi im do dwóch lat

2023-03-21 15:25

Prowadzili nielegalny połów ryb. Kradli ze zbiorników leszcze i sandacze. Policjanci z Pakości i strażnicy rybaccy ujawnili zabronioną działalność podczas działań na lokalnym zbiorniku. Mężczyznom odebrano cały łup i sprzęt. Grozi im też kara do dwóch lat więzienia.

W marcu 2023 roku Państwowa Straż Rybacka i funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pakości prowadzili działania na lokalnym jeziorze. W tym miejscu służby zauważyły na pontonie dwóch mężczyzn. Jak się okazało – prowadzili oni nielegalny połów za pomocą typu wonton. Dostrzegli na pontonie dwóch

- Służby ujawniły przy nich 12 sztuk sieci o długości 600 metrów oraz ponad 60 kilogramów ryb (głównie sandacze i leszcze). Mężczyźni w wieku 42 i 46 lat zostali zatrzymani w policyjnym areszcie – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, rzecznik prasowy KPP Inowrocław.

Nie obchodzi nas Eurowizja. Blind Channel dla Eski Rock

Jak dodaje policja - na podstawie zebranych dowodów obaj usłyszeli zarzut kłusownictwa. Stracili cały połów i sprzęt. Grozi im kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE