BBO

i

Autor: fancycrave1 /CC0/pixabay.com

Koniec głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim! Do wydania 16 milionów złotych

2020-12-31 12:45

Zakończyło się głosowanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku do wydania jest 16 milionów złotych. Kiedy poznamy wyniki głosowania?

Mieszkańcy głosowali przez 30 dni. Do wyboru były 352 różnego rodzaju pomysły. Projekty, które zdobędą najwięcej głosów\, zostaną zrealizowane. W tym roku bydgoszczanie mogli zdecydować, na co wydać 16 mln zł. Trwa weryfikacja wysłanych ankiet.

Ze względy na epidemię można było głosować tylko online albo przez telefon za pomocą specjalnej infolinii.

Każdy mógł oddać trzy głosy - na projekty osiedlowe. Tutaj do wydania było 12 milionów złotych. W tej kategorii zwycięskich zadań będzie najwięcej. Do wyboru było kilkaset projektów ulokowanych na wszystkich osiedlach.

Można było wybrać również po jednym dużym zadaniu ponadosiedlowym - do wyboru dziesięć propozycji.

Trzeci głos to małe projekty społeczne. W tym roku było pięćdziesiąt pomysłów, m.in. koncerty, festyny, spotkania z ciekawymi ludźmi.

Które projekty zostaną zrealizowane, dowiemy się już wkrótce - wyniki mają zostać opublikowane do 20 stycznia, po weryfikacji głosowania.

Jak przypomina ratusz, w poprzedniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zwycięskie zadania zdobywały od kilkunastu do nawet kilku tysięcy głosów. Czasami o zwycięstwie przesądzały pojedyncze głosy.

Nie wyrzucaj jedzenia. W Bydgoszczy jest nowa jadłodzielnia!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE