Bydgoski Jarmark Świąteczny 2021

i

Autor: Dorota Lakner

Kończy się Bydgoski Jarmark Świąteczny. Co w tym roku cieszyło się największą popularnością?

2021-12-21 11:21

Do środy, do godziny 21 wystawcy czekają na bydgoszczan. To już ostatnie chwile, kiedy możemy odwiedzać Bydgoski Jarmark Świąteczny. Warto się pospieszyć!

Znajdziecie tam masę oryginalnych ozdób i smacznych potraw. Wiadomo już, co w tym roku cieszyło się największą popularnością.

Bydgoszczanie najchętniej kupowali małe skrzaciki, które można zawiesić jako ozdobę na choince. Popularnością cieszyły się także świąteczne krasnale.

Jeden z nich został sprzedany już w pierwszej godzinie pierwszego dnia jarmarku. Miał on 133 cm wzrostu. Największy krasnal z kolei miał na imię Kazimierz i mierzył 170 cm.

W tym roku można zauważyć tendencję do kupowania ozdób i zabawek z naturalnych materiałów. Hitem jest konik na kiju, zabawki i lampiony z drewna oraz materiałowe ciasteczka.

Wśród tradycyjnych dań wigilijnych największym powodzeniem cieszyły się pierogi z mięsem z gęsiny.

Podczas tegorocznego jarmarku wystąpiło około 350 artystów. Łącznie dali 140 występów!

We wtorek i w środę na scenie zobaczymy m.in. Mikołaja Macioszczyka - finalistę The Voice of Poland.

I na koniec dobra wiadomość dla młodszych bydgoszczan – wesołe miasteczko na placu Teatralnym będzie działało aż do końca stycznia (oprócz Wigilii). W tym także Młyńskie Koło, z którego możecie zobaczyć piękną panoramę miasta.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE