Komu zgłosić dziurę w drodze albo uszkodzony przystanek? W Bydgoszczy będzie aplikacja

2020-02-03 12:57
Aplikacja do zgłaszania
Autor: JESHOOTS-com/CC0/pixabay.com

Komu zgłosić dziurę w drodze, a gdzie zadzwonić w sprawie brakującego rozkładu jazdy? Wkrótce bydgoszczanie nie będą musieli się nad tym zastanawiać. Usterki w mieście zgłoszą za pomocą specjalnej aplikacji.

Do tej pory trzeba było zadzwonić albo napisać maila do urzędników. Niekiedy mieszkańcy osobiście fatygowali się do urzędu. Wkrótce będzie można zgłosić sprawę brakującego rozkładu jazdy czy dziury w drodze za pomocą aplikacji. Właśnie trwają testy. Na pomysł wprowadzenia takiego rozwiązania w Bydgoszczy wpadł radny Szymon Róg.

- Dotąd mieszkańcy musieli takie sprawy zgłaszać telefonicznie, mailowo albo osobiście. To budziło różne problemy, bo nie każdy wie, gdzie zadzwonić. Odtąd będzie można wszelkie problemy zgłosić za pomocą tej aplikacji - mówi Szymon Róg.

Spraw, które będzie można zgłosić za pomocą aplikacji, jest mnóstwo.

- To mogą być błahe usterki, na przykład brakujące rozkłady jazdy, ale również poważniejsze sprawy, jak dzikie parkowanie, zanieczyszczenia środowiska, dzikie wysypiska- wymienia Szymon Róg.

Aplikacja umożliwi śledzenie stanu zaawansowania zgłoszonego problemu. Mieszkańcy będą mogli z niej korzystać już w lutym.

Aplikacja ma ułatwić mieszkańcom zglaszanie usterek w Bydgoszczy. Na pomysł wpadł radny Szymon Róg:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE