Kombinował przy tachografie. Może sporo zapłacić

2021-10-12 9:31
Kombinował przy tachografie
Autor: Kujawsko-pomorska KAS

Kierowca ciężarówki wpadł na krajowej 5 pod Bydgoszczą. Zatrzymał go patrol Krajowej Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

Kierowca ciężarówki został zatrzymany do kontroli na drodze ekspresowej nr 5 w powiecie bydgoskim.

Okazało się, że według wydruku z pracy tachografu, kierowca od kilkudziesięciu minut jest w trakcie obowiązkowej przerwy na odpoczynek.

- Okazało się, że kierowca, zamontował na impulsatorze skrzyni biegów magnes, który zakłócał pracę tachografu. Urządzenie nie rejestrowało przebytej drogi i czasu przejazdu, a drogomierz nie rejestrował przejechanych kilometrów – informuje Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

Dodaje, że takie zachowanie kierowcy to przykład braku odpowiedzialności za bezpieczeństwo w ruchu drogowym, nie tylko jego, ale także innych kierowców.

Kara za tego typu zachowanie w transporcie drogowym wynosi 12 tys. zł.

Kierowca musi się liczyć także z odpowiedzialnością karną.

Według kodeksu karnego cofanie lub inna ingerencja we wskazania licznika przebiegu w pojeździe mechanicznym podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE