Kojarzysz karuzelę w Myślęcinku? W sobotę zobaczysz ją ostatni raz, ale możesz zrobić sobie z nią zdjęcie

2022-08-05 11:27
Myślęcinek
Autor: UM Bydgoszcz

Kultowy trabant trafiła do Parku Rozrywki w Myślęcinku na początku lat 80. XX wieku. Choć przez lata była jedną z głównych atrakcji parku, 56-letnia karuzela przechodzi na emeryturę. W najbliższą sobotę (6 sierpnia) mieszkańcy będą mogli zrobić sobie z nią zdjęcie, a także wziąć udział w Bajkowej Sobocie. Więcej dowiesz się z naszego artykułu.

Z kultowego trabanta przez lata korzystały kolejne pokolenia mieszkańców Bydgoszczy. Po raz ostatni z karuzeli skorzystać można było w minioną niedzielę. Mimo, że jest już nie czynna – zniknie z parku dopiero w sobotę. Wtedy też bydgoszczanie będą mogli zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie.

- Z Trabantem musimy się pożegnać, ale już planujemy, co w zamian - informuje Sandra Tyczyno, rzecznik prasowy Leśnego Parku Kultury i Rozrywki w Myślęcinku. - Zostanie sprzedany, albo zezłomowany, a zarobione pieniądze przeznaczone zostaną na zakup nowego urządzenia. Już nie można co prawda z niego skorzystać, ale jest jeszcze szansa, by móc zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

W najbliższą sobotę (6 sierpnia) będzie można wziąć udział również w wydarzeniu pod nazwą Bajkowa Sobota.

Kujawsko-pomorskie: 76-latek jechał drogą ekspresową S5„pod prąd"

Impreza rozpocznie się przy głównym wejściu, obok bramy Zaginionego Świata. O godz. 15.00 przy Muzeum Ziemi ruszy zabawa dla najmłodszych mieszkańców z muzyką w tle. O 16.00 do akcji wkroczą natomiast Funimki, a o godz. 18.00 swój program rozpocznie Złoty Smoczek.

- Poza animacjami na terenie bezpośrednio przy wejściu do Parku Rozrywki spotkać będzie można Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej, która zaprezentuje samochód ratowniczo-gaśniczy, pokaz statyczny sprzętu i wyposażenia, a także samochód operacyjny, quad oraz namiot pneumatyczny z zadymieniem – dodaje Sandra Tyczyno, rzecznik prasowy Leśnego Parku Kultury i Rozrywki w Myślęcinku.

Oprócz tego będzie można obejrzeć wystawę zabytkowych autobusów. Wśród nich zobaczymy m.in. Ikarusa 280.70E, Volvo B10MA i najstarszego Mercedesa O305. Poza autobusami na wystawie znajdą się również dwa zabytkowe Mustangi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE