Kot

i

Autor: pixabay.com

Wydarzenia

Kocia arystokracja w Bydgoszczy. Szykuje się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowyc

2023-09-22 14:00

Święto kocich piękności. W Bydgoszczy szykuje się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Będzie można podziwiać długowłose, krótkowłose, małe i duże koty. Na wystawie będzie okazja, by porozmawiać z hodowcami.

Kocia arystokracja odwiedzi Bydgoszcz. Szykuje się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Pojawi się minimum 150 kociaków.

- Przede wszystkim sfinksy, norweskie leśne, można się spodziewać kotów wielkich, owłosionych. Będą koty, które są najpopularniejsze, czyli koty brytyjskie, devony, koty rosyjskie, wszystkie są piękne i różnią się od siebie - mówi Anna Napierała z Cat Club Animals w Bydgoszczy.

Będą koty z Polski, jak i z zagranicy. Będą je oceniać również zagraniczni sędziowie. Co wezmą pod uwagę?

- Przede wszystkim każda rasa ma inną punktację. U jednego bardziej liczy się głowa, u innego tułów, u kolejnego futro. Sędziowie mają swoją punktację i według niej będą porównywać każdą rasę - dodaje Napierała.

Wystawa w sobotę i niedzielę w Szkole Podstawowej nr 67 w bydgoskim Fordonie od 10.00 do 17.00.

Coraz więcej osób korzysta z punktu pomocy uchodźcom w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE