kira

i

Autor: pixabay/Instagram/screen

Królowa piękności

Kira Geiss: nowa Miss Niemiec zdobyła ogromny rozgłos w sieci. Zobacz, jak wygląda [GALERIA]

2023-03-29 7:59

Pochodzi z Wilhelmsdorf koło Ravensburga w Bandenii-Wirtembergii. 20-letnia Kira Geiss w marcu 2023 roku została nową Miss Niemiec. Młoda kobieta jest od kilku lat zaangażowana w chrześcijańską pracę z młodzieżą. Szczegóły poniżej. Zobacz zdjęcia.

W sobotę, 4 marca cała Europa dowiedziała się, kto otrzymał tytuł najpiękniejszej Niemki. Jak skomentował największy niemiecki tabloid „Bild” – to najbardziej pobożna miss w historii kraju. Została nią kandydatka na pastora – 20-letnia Kira Geiss. Jak informuje portal aleteia.org – młoda kobieta modliła się do Boga, lecz nie o to, by zostać nową Miss, a o to, by uczynił to, co będzie właściwe dla jej życia.

Jak sama zaznacza - została nawrócona w wieku 16 lat, a od kilku lat jest czynnie zaangażowana w chrześcijańską pracę z młodzieżą. Młoda kobieta należy do Kościoła Ewangelickiego, a jej wiara wzmocniła się w momencie, gdy wraz z grupą przyjaciół zaczęła wyjeżdżać na protestanckie obozy dla młodzieży.

Express Biedrzyckiej - Krzysztof BREJZA

Wcześniej Kira chodziła do świątyni tylko sporadycznie. W trakcie obozu pojawiło się u niej jednak powołanie. Jedną z jej większych zasług była pomoc w założeniu Kościoła młodzieżowego w Magdeburgu, w którym sama działa. Jak zaznacza katolicki portal aleteia.org – jego członkowie angażują się w aktywność na płaszczyźnie społecznej, twórczej i muzycznej.

Kolejnym z osiągnięć Kiry Geiss było zdobycie tytułu Miss Niemiec w marcu 2023 roku. Jak zaznaczyła podczas swojego przemówienia – młoda kobieta chce „być głosem tego pokolenia”. Nowa miss myśli o tym, by stworzyć w internecie serię podcastów dla ludzi młodych, w których będzie poruszała tematy ważne społecznie.

- Myślę, że nadszedł czas, aby nie tylko zadbać o zachowanie naszej planety, ale także aktywnie działać na rzecz ludzi, aby pozwolić im na wewnętrzne uzdrowienie i rozwój – powiedziała.

Zobaczcie zdjęcia nowej Miss Niemiec 2023

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE