Kilkanaście nowych przypadków koronawirusa w regionie. Najwięcej w Bydgoszczy [5.04.2020]

2020-04-05 18:33
Epidemia
Autor: leo2014/CC0/pixabay.com

W niedzielę wieczorem Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy przekazał informacje o kolejnych przypadkach koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim.

W województwie kujawsko-pomorskim jest 17 nowych przypadków koronawirusa. 

Wśród nich jest 9 osób z Bydgoszczy, 1 z Włocławka, 1 z powiatu bydgoskiego, 1 z powiatu toruńskiego, 2 z powiatu wąbrzeskiego, 1 z chełmińskiego, 1 z aleksandrowskiego, 1 z nakielskiego.

Łącznie w województwie kujawsko-pomorskim potwierdzonych zostało 241 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. 

W województwie otwarto pierwsze w regionie izolatorium. To Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA „Orion” w Ciechocinku. W środku jest 128 wolnych miejsc, a obecnie przebywają tam 22 osoby. Izolatorium to miejsce dla chorych na COVID-19, którzy przechodzą tę chorobę łagodnie, ale są źródłem zakażenia dla innych osób. W izolatoria mogą zmieniać się hotele, hostele, akademiki, czy sanatoria. Aby stać się izolatorium każdy z tych obiektów musi spełnić warunki wskazane w rozporządzeniu ministra zdrowia. Stan zdrowia pacjentów przebywających w izolatorium musi być monitorowany przez personel medyczny, a przynajmniej dwa razy ma kontrolować go pielęgniarka. Nad izolowanymi czuwa również lekarz, który wizytuje pacjentów lub udziela im teleporady medycznej. Koszt pobytu w izlolatorium pokrywa NFZ.

Stan na dzień 05 kwietnia w województwie kujawsko-pomorskim:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –241

- liczba osób hospitalizowanych – 176

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 12477

- liczba osób objętych nadzorem – 949

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE