Nowe drzewa i krzewy w mieście

i

Autor: UM Bydgoszcz Nowe drzewa i krzewy w mieście

Kilka bydgoskich ulic wypięknieje. Zostaną posadzone drzewa i krzewy

2020-07-06 17:59

Ratusz ogłosił przetarg na zasadzenie w mieście nowych drzew i krzewów. W sumie pojawi się ponad 70 nowych drzew i ponad półtora tysiąca krzewów. Tereny zieleni miejskiej wzbogacą się o nowe rośliny jesienią tego roku.

W sumie posadzone zostaną 74 nowe drzewa – większość gatunków to drzewa dobrze nam znane w miejskim krajobrazie. Bardzo dobrze w mieście czują się takie gatunki drzew jak: lipy drobnolistne, klony zwyczajne, świerki oraz ozdobne jabłonie. Nowe drzewa zostaną posadzone jesienią w pięciu wybranych lokalizacjach. Zadanie jest realizowane przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

W ramach jesiennych nasadzeń pojawią się także tawuły, irga błyszcząca, leszczyny, kalina, cisy, bez koralowy i wiele innych. W sumie nowe rośliny urozmaicą ok. 860 metr. kwadr. niezagospodarowanych do tej pory terenów zielonych.

Nowa zieleń przyuliczna, pojawi się przy ul. Bohaterów Kragujewca, Sierocej, Łużyckiej, u zbiegu ulic Pułku Ułanów Wielkopolskich i Waryńskiego, w Parku nad Starym Kanałem i przy ul. Wojska Polskiego (róg ul. Szpitalnej).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE