Kierowcy więcej zapłacą za parkowanie w Bydgoszczy!

2021-10-27 15:53
Strefa płatnego parkowania w Bydgoszczy
Autor: Dawid Olszewski

Kierowcy w Bydgoszczy więcej zapłacą za parkowanie w centrum. Radni zdecydowali o podwyżce w strefie płatnego parkowania. Zmiany od lutego.

W przyszłym roku kierowcy więcej zapłacą za parkowanie w strefie płatnego parkowania. Tak zdecydowali radni. Ratusz tłumaczy, że ograniczenie dochodów samorządów i wysoka inflacja oznaczają zmiany cen miejskich usług związanych między innymi z funkcjonowaniem komunikacji publicznej.

Spora podwyżka. To uciążliwe, a często parkuję w centrum Bydgoszczy. Wszystko drożeje, ale też bez przesady. Chyba nie będę tak często przyjeżdżać do centrum miasta

 - mówią kierowcy w Bydgoszczy.

Ceny parkowania za pierwszą godzinę w podstrefie A wyniosą - 3,8 zł, a w strefie B - 2,6 zł. Kara za brak biletu parkingowego ma wynosić 200 zł. Do strefy zostaną włączone ulice na Okolu, Wilczaku, Bielawach i Babiej Wsi i ul. Ustronie.

Parkowanie na nowym parkingu wielopoziomowym przy Grudziądzkiej przez pierwsze pół godziny będzie bezpłatne.

Silny wiatr siał spustoszenie w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE