Już w najbliższy czwartek premiera Opowieści Wigilijnej w Bydgoszczy. Znamy szczegóły

2022-12-13 23:33
opowieść wigilijna
Autor: pixabay Zdjęcie poglądowe

Warszawscy artyści z Teatru Piasku, Tatiany Galitsyny, zwyciężczyni programu „Mam Talent”, wyruszyli w trasę z „Opowieścią Wigilijną” Karola Dickensa. Już w najbliższy czwartek, 15 grudnia losy Ebenezera Scrooge’a będzie można zobaczyć na scenie w Bydgoszczy. Szczegóły znajdziesz w naszym artykule.

W środę, 30 listopada Teatr Piasku wyruszył w trasę po Polsce z adaptacją słynnej „Opowieści Wigilijnej” Karola Dickensa.

- Zobaczmy na żywo niesamowitą sztukę malowania piaskiem, światłem i śniegiem – informuje teatr. - Usiądźmy wygodnie i razem z bliskimi dajmy się ponieść Bożonarodzeniowej atmosferze. Przypomnijmy sobie, co w naszym życiu tak naprawdę jest ważne.

Widok z koła na Bydgoskim Jarmarku Świątecznym

W tym tygodniu artyści pojawią się w Bydgoszczy. Spektakl odbędzie się w najbliższy czwartek, 15 grudnia w teatrze Adria przy ul. Toruńskiej. Spektakle odbędą się o godz. 10.00, 17.00 i 19.00. Bilety można zakupić pod tym LINKIEM.

Zobacz wideo

Opowieść Wigilijna to opowiadanie autorstwa Karola Dickensa z 1843 roku. Historia opowiada o bogatym, aczkolwiek skąpym Ebenezerze Scrooge’u, który nie jest wielbicielem Bożego Narodzenia. Pewnego razu, w nocy nawiedza go duch zmarłego wspólnika.

Mężczyzna jest okuty w łańcuchy i chce uratować żyjącego jeszcze przyjaciela przed pośmiertną tułaczką. Jeszcze tej samej nocy Ebenezera odwiedzają trzy duchy: wigilijnej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Jedną z najbardziej popularnych adaptacji „Opowieści Wigilijnej” jest film Disneya z 2009 roku. W rolę tytułowego Ebenezera Scrooge’a wcielił się Jim Carrey.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE