Jeździł taxi na aplikację, powinien siedzieć w więzieniu. Wpadł podczas kontroli [GALERIA]

2023-03-20 8:19

Bydgoscy policjanci wraz z inspektorami z Inspekcji Transportu Drogowego i funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej wzięli pod lupę kierowców taxi na aplikację, czyli popularne taryfy typu Bolt, Uber, Free Now. Podczas kontroli sprawdzano trzeźwość kierujących, wymagane dokumenty, stan techniczny pojazdów, uprawnienia etc. Jak się okazało, znaleźli się i tacy, którzy złamali prawo. Dodatkowo policjanci ujawnili jedną osobę poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy do odbycia kary w Areszcie Śledczym.

W czwartek, 16 marca w godzinach porannych policjanci bydgoskiej drogówki i inspektorzy z Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, kontrolowali kierujących, świadczących usługi przewozu taksówką za opłatą ustaloną na podstawie aplikacji mobilnej.

- Celem prowadzonych działań była poprawa bezpieczeństwa osób korzystających z przewozu „taksówkami” oraz wyeliminowanie nieuczciwych przewoźników, którzy wykonują usługi przewozu osób bez wymaganych dokumentów – informuje asp. szt. Remigiusz Rakowski, KWP Bydgoszcz.

Dzień Wiosny na wesoło - czy Polakom przeszkadza zmiana czasu? #EwelinaPyta

Służby skontrolowały łącznie 22 pojazdy. Podczas działań zatrzymano 2 dowody rejestracyjne za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu. Również u jednego z kierujących stwierdzono brak podczas kontroli drogowej wymaganej przepisami licencji.

- Dodatkowo wśród osób legitymowanych policjanci ujawnili jedną osobę poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy do odbycia kary w Areszcie Śledczym – dodaje Rakowski.

Jak informuje policja – ze względu na ustalone w dniu 16 marca nieprawidłowości, wspólne działania zapewne będą prowadzone cyklicznie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE