Jest wyrok za bestialskie zabicie psa. Bydgoszczanka idzie do więzienia!

2021-01-21 11:39
Surowy wyrok za zabicie psa
Autor: Ichigo121212/Pixabay/CC0

10 m-cy kary pozbawienia wolności, 8-letni zakaz posiadania zwierząt oraz 3000 zł nawiązki na rzecz ochrony zwierząt. Taki wyrok usłyszała bydgoszczanka za bestialskie wyrzucenie psa z okna - poinformował kujawsko pomorski odział OTOZ Animals.

Do tego dramatu doszło w zeszłym roku w czerwcu, przy ulicy Czartoryskiego w Bydgoszczy. Pijana właścicielka wyrzuciła zwierzę na oczach dziecka. Kobieta najpierw ściskała i podduszała pasa, po czym wyszła na balkon i wyrzuciła go z 10 piętra.

OTOZ Animals o. kujawsko-pomorski przystąpił do sprawy w charakterze oskarżyciela posiłkowego. 20 stycznia zapadł wyrok w tej bulwersującej sprawie.

- Dramat rozgrywał się na oczach dzieci, które widziały, jak Kajtek w cierpieniu kona. Kiedy policja przyjechała na miejsce, badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu we krwi – mówi Daria Pilewska z OTOZ Animals.

Oskarżona została skazana na 10 m-cy kary pozbawienia wolności, 8-letni zakaz posiadania zwierząt oraz nawiązkę w wysokości 3000 zl na rzecz ochrony zwierząt.

- Nic nie zwróci życia Kajtkowi, ale wyrok, który zapadł, pozwala wierzyć, że sprawcy znęcania się nad zwierzętami już nie mogą spać spokojni -dodaje Pilewska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE