Jest praca za więziennymi murami. Jakie są zarobki dla początkujących pracowników?

2021-06-10 14:00 Dawid Olszewski
Więzienie
Autor: ErikaWittlieb/CC0/pixabay.com

Zakład Karny w Fordonie i Areszt Śledczy w Bydgoszczy szukają pracowników. Mogą zgłosić się osoby na stanowisko funkcjonariusza działu ochrony.

Jest praca w więzieniu. Zakład Karny w bydgoskim Fordonie i Areszt Śledczy w Bydgoszczy szukają pracowników. Są wolne miejsca na stanowisko funkcjonariusza działu ochrony. Chętni muszą przejść kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego i spełnić konkretne warunki.

W Zakładzie Karnym w Fordonie jest przewidzianych 10 wakatów, a w Areszcie Śledczym w Bydgoszczy to 15 wakatów. Tak duży nabór do działu ochrony jest spowodowany faktem, że wielu funkcjonariuszy niebawem kończy stosunek służbowy i będzie przechodzić na zaopatrzenie emerytalne. Praca w jednostce penitencjarnej to praca dla osób o dobrym zdrowiu psychicznym i fizycznym

- mówi st. szer. Joanna Szadziul, rzeczniczka Zakładu Karnego w Fordonie. 

Jakie są zarobki dla początkujących pracowników?

Rozpoczynający służbę funkcjonariusz działu ochrony otrzymuje 3703 złote brutto, co wychodzi ok. 3036 złotych na rękę. Poza miesięcznym uposażaniem funkcjonariusz może otrzymać w ciągu roku szereg dodatkowych kwot, to między innymi dopłaty do wypoczynku dla funkcjonariusza i jego rodziny

- dodaje st.szer. Monika Kardach, mł. instruktor działu kadr w Zakładzie Karnym w Fordonie

Dodatki to również ryczałt za dojazd do miejsca pełnienia służy, nagrody roczne, czy pomoc finansowa na zakup mieszkania. Są poszukiwani też kandydaci do działu techniki, łączności i informatyki, a także pielęgniarki, pielęgniarze i ratownicy medyczni. 

Dokumenty można dostarczyć osobiście albo pocztą. Nabór trwa do 30 czerwca.

Tak zmieniły się Aleje Ossolińskich w Bydgoszczy