składanie prania

i

Autor: pixabay/YouTube/screen

Jak złożyć pranie w 3 sekundy? Ten sposób ułatwi ci życie! [WIDEO]

2023-03-01 14:47

Jak dużo czasu zajmuje ci poskładanie 50 świeżo wypranych koszulek? Jeśli powiemy ci, że możesz to zrobić w 2,5 minuty uwierzysz? Każdy element garderoby (górnej) można złożyć trzema ruchami, a każdy ruch zajmie nam tylko jedną sekundę. Pod spodem przedstawiamy tutorial ze zdjęciami – jak zrobić to krok po kroku. Na koniec możesz również obejrzeć kilkusekundowe nagranie, by zobaczyć to jeszcze raz i utrwalić wiedzę. Ta z pewnością ułatwi ci życie.

Jak wynika z badania zleconego przez firmę Procter & Gamble – dla 27% Polaków pranie jest najbardziej znienawidzoną czynnością domową, która istnieje. Ankietowani uznali ten obowiązek za nużący i bardzo czasochłonny. Jak ułatwić sobie życie i przyspieszyć tę czynność? Już tłumaczymy!

Podczas całego procesu robienia prania, najwięcej czasu zajmie nam składanie odzieży i chowanie do szafy. Zdradzimy ci tajemnicę, która sprawi, że pranie nie będzie zajmowało ci tak dużo czasu, jak do tej pory. Każdą górną część garderoby – koszulkę, koszulę, sweter – można złożyć w… dokładnie 3 sekundy.

Dlaczego kot przymila się do podstawki na kubek

Jak złożyć koszulkę w 3 ruchach?

Jeśli zatem wypierzemy 50 koszulek – złożymy je wszystkie w 150 sekund, czyli w 2,5 minuty. Każdy element garderoby złożymy bowiem w trzech ruchach, a każdy ruch zajmie nam jedną sekundę. Jest to bardzo proste!

1) Kładziemy koszulkę na płaskiej powierzchni, następnie chwytamy trzema palcami, zarówno prawą, jak i lewą ręką dwa punkty znajdujące się w linii prostej, centymetr od kołnierza. Na obrazku punkty zaznaczone są kolorem: czerwonym i żółtym. Zobacz ilustrację.

koszulka

i

Autor: YouTube/screen

2) Następnie, tak złapany fragment odzieży próbujemy połączyć z trzecią czerwoną kropką. Chwytamy ją dokładnie tymi samymi palcami, co punkt pierwszy – oznaczony kolorem czerwonym. Na logikę – czerwony punkt łączymy z czerwonym punktem, a żółty nadal trzymamy w drugiej ręce. Zobacz na zdjęciach.

koszulka

i

Autor: YouTube/screen
koszulka

i

Autor: YouTube/screen

3) Następnie lekko potrząsamy odzieżą i składamy na pół. To wszystko!

Jeśli nadal wydaje ci się to skomplikowane, poniżej przedstawiamy nagranie, na którym możesz zobaczyć cały proces składania ubrań w kilka sekund.