zdrowie

Jak zapobiec jesiennym przeziębieniom dzieci bez leków i suplementów z apteki? Przytulajcie się!

2023-09-27 8:21

Idziesz do pracy, ale wciąż zerkasz niespokojnie na telefon, bo wiesz, że właściwie w każdej chwili możesz spodziewać się alarmu - może zadzwonić nauczycielka z przedszkola albo szkoły i powiedzieć, że dziecko gorączkuje, ma katar, zaczęło kaszleć. Słowem: jesień. Nawracającym i męczącym przeziębieniom można skutecznie zapobiegać, nawet jeśli nie chcemy dawać maluchom specyfików z apteki. Zebraliśmy najlepsze porady. Sprawdźcie, jakie skutki przyniosą u was.

Jesienią zwłaszcza rodzice najmłodszych dzieci są w stanie poświęcić dużo, by zapobiec przeziębieniom. Suplementacja witaminy D3, dobrej jakości probiotyki, kwasy omega, do tego jeszcze żelki witaminowe, syrop na odporność z reklamy, olejki do inhalacji, a jak idziesz z dzieckiem - to i lizaki, a nawet gumy rozpuszczalne, co to mają przed chorobami uchronić. Efekt jest taki, że (nawet jeśli nikt w domu nie choruje) wychodzisz stamtąd z pełną torbą specyfików i portfelem uboższym o kilkadziesiąt złotych. Ze sprawdzonych suplementów (a jeszcze lepiej: przebadanych leków) jak witamina D3, probiotyki i kwasy omega nie warto rezygnować (co potwierdzają pediatrzy i dietetycy). Z dodatkowych witaminowych specyfików już można. Warto zastąpić ich podawanie zdrowymi nawykami, za które nie zapłacimy ani złotówki. Proste rady na to, skąd brać zdrowie dzieci jesienią i zimą, jeśli nie z apteki, opisaliśmy pod zdjęciami w naszej galerii.

Ukrainka z rosyjskim paszportem, która napadła na bank w Przemyślu stanęła przed sądem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE