gov.pl

i

Autor: gov.pl

kontrole

Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne 59 kierowcom przewożącym dzieci w kujawsko-pomorskim

2023-10-05 15:09

We wrześniu 2023 roku Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego przeprowadził kontrole 400 autobusów przewożących dzieci i młodzież do placówek szkolnych na terenie województwa. Na szczęście wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Jednak nie każdy zdał test śpiewająco i mógł ruszyć w dalszą trasę. Szczegóły poniżej.

Kontrole polegały przede wszystkim na sprawdzenie stanu technicznego pojazdów. Funkcjonariusze wykorzystali Mobilną Linię Diagnostyczną  (MLD) oraz  infrastrukturę kilkunastu Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów (OSKP).

W trakcie miesięcznych działań skontrolowano 400 pojazdów realizujących przewozy uczniów do placówek szkolnych i wychowawczych. W efekcie szczegółowych kontroli stanu technicznego autobusów  najczęściej stwierdzono  usterki techniczne w układach hamulcowych i układach zawieszenia.

- Z tego tytułu zatrzymano 59 dowodów rejestracyjnych i tylko w 5 przypadkach, z uwagi na stwierdzone usterki niebezpieczne,  zakazano dalszej  jazdy z pasażerami. Istotnym jest fakt, iż przedmiotowe usterki mogły zostać ujawnione wyłącznie przy użyciu specjalistycznego sprzętu diagnostycznego będącego na wyposażeniu MLD i OSKP – czytamy na stronie gov.pl.

Każdy kierowca został dodatkowo przebadany pod kątem obecności alkoholu w organizmie. Na szczęście wszyscy byli trzeźwi.

Poeta słowa, Wojciech Młynarski. Historia z Koprem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE