Igrzyska olimpijskie w Tokio. Wielki sukces bydgoskich sportowców!

2021-08-07 20:17

To weekend pełen sportowych emocji. Bydgoscy zawodnicy osiągają ogromne sukcesy na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

To emocjonujący weekend dla bydgoszczan. Nasi zawodnicy odnoszą ogromne sukcesy na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

W sobotę rano brązowy medal w kajakarstwie zdobyła bydgoszczanka Helena Wiśniewska. 22-letnia kajakarka Zawiszy zajęła trzecie miejsce w finałowym wyścigu K4 na 500 metrów razem z Karoliną Nają, Anną Puławską i Justyną Iskrzycką. Lepsze okazały się Węgierki i Białorusinki.

To pierwszy od 28 lat medal dla Zawiszy Bydgoszcz na igrzyskach olimpijskich.

Kilka godzin później kolejny wielki sukces. Srebrny medal wywalczyła lekkoatletka BKS-u Bydgoszcz Iga Baumgart-Witan. Nasza zawodniczka w finale sztafety 4x400 m wspólnie z Natalią Kaczmarek, Małgorzatą Hołub-Kowalik i Justyną Święty-Ersetic zajęła drugie miejsce. Złoto zdobyły Amerykanki.