Tu warto się wybrać

Idealnie miejsce na spacer z psem w Bydgoszczy. Twój pupil poczuje się jak w raju [GALERIA]

2023-03-27 15:32

Jeśli macie w domu czworonoga, a za oknem ujrzycie piękną pogodę – od razu pojawia się pomysł, by zrobić mu niespodziankę i zabrać pupila na długi i przyjemny spacer. W Bydgoszczy mamy wiele miejsc, w których pies poczuje się jak w niebie. Przedstawiamy jedno z nich. Zobaczcie zdjęcia z „psiego raju”.

To miejsce spotkań, wypoczynku, rekreacji i dobry punkt widokowy na rzekę. Nabrzeże w Starym Fordonie w Bydgoszczy było już gotowe w grudniu ubiegłego roku. Zakończył się wówczas jeden z elementów kompleksowej rewitalizacji dzielnicy.

Kto by pomyślał, że to również raj dla psów. Szczególnie w ładną pogodę. Wybrałem się tam ze swoim pupilem w marcowy weekend. Słońce świeciło, a niektórzy zaczęli już spacerować w krótkich spodenkach.

Nie bez powodu mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, jednak warto pamiętać, że ta przyjaźń powinna działać obustronnie. Wzięło sobie to do serca wielu ze spacerowiczów. W zrewitalizowanym punkcie nad Wisłą były tłumy. Niejeden postanowił, tak jak ja – zabrać ze sobą swojego zwierzaka.

Ja przyjechałem do Starego Fordonu z centrum, samochodem. Jedyna rzecz, która mnie rozczarowała to – brak miejsca na parking. Nie da się ukryć, że nabrzeża to idealny punkt na wypoczynek i warto przyjechać tam nawet, jeśli mieszka się daleko od Fordonu. Jest jednak problem z pozostawieniem pojazdu. Parking przy rynku zarezerwowany jest dla pracowników Zakładu Karnego. Trzeba zatem szukać miejsca pomiędzy uliczkami – i dalej iść pieszo. Dla naszego zwierzaka – to dodatkowe kilka/kilkanaście minut spaceru. Nas, ludzi może to jednak lekko poirytować.

Przypomnijmy, że pod koniec lutego wody Wisły podniosły się. Tym samym niektóre elementy (umocnienia, kosze na śmieci) znalazły się pod wodą. To oczywiście może się zdarzyć, trzeba poczekać aż poziom rzeki z powrotem wróci do normy.

Sandra Kubicka u Jaruzelskiej o związku z BARONEM: "bałam się ZAKOCHAĆ"

Tymczasem z małej „usterki” skorzystały czworonogi! Podniesiona woda utworzyła „brodzik”, a zwierzaki zaczęły masowo chłodzić się w wodzie. Na mojego Goldena również zadziałała reguła tłumu i pobiegł za innymi psami, by trochę się popluskać.

Za równo dla psów, które zdążyły się ze sobą pobawić, jak i dla właścicieli był to niezwykle miło spędzony czas. Na pewno niebawem znów zawitam ze swoim pupilem w to miejsce.

Przypomnijmy, że oficjalne otwarcie nabrzeża Starego Fordonu po rewitalizacji miało miejsce 10 grudnia 2022 roku. Prace trwały długo, a sam projekt był jedną z najważniejszych inwestycji ubiegłego roku w mieście. Nabrzeże jest symbolem powrotu Fordonu nad Wisłę. Zostało zbudowane z najwyższej jakości betonu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE