puchatek

i

Autor: YouTube/screen

Kino

Horror z Puchatkiem wycofany w Chinach! Produkcja znika na 2 dni przed premierą

2023-04-14 15:20

Dokładnie 101 lat temu Dorothy de Sélincourt, żona słynnego pisarza – Alexandra Milne’a kupiła swojemu synowi na pierwsze urodziny, misia z domu towarowego Harrods. Już parę lat później pluszowy stworek stał się bohaterem książek, a następnie filmów animowanych Disneya. Obecnie stał się też czarnym charakterem nowego horroru. Film "Puchatek: Krew i miód" od jakiegoś czasu wzbudza kontrowersje. Teraz okazuje się, że na dwa dni przed premierą w Chinach… został wycofany z kin!

Kubuś Puchatek w horrorze. Będą kontrowersje?

Takiej wersji Kubusia Puchatka jeszcze nie znaliśmy! Choć nowa niskobudżetowa produkcja „Puchatek: Krew i miód" wzbudza kontrowersje – tak naprawdę historia pluszowego misia została na kontrowersji zbudowana!

Christopher Robin Milne – wszystkim znany jako Krzyś, szybko stał się główną postacią książek, tuż po tym, jak jego ojciec - Alexander Milne wydał prozy o ukochanym misiu chłopca. Choć przygody ze stumilowego lasu przyniosły sławę pisarzowi, zniszczyły życie synowi!

Został on maskotką. Musiał godzinami pozować do zdjęć, rozdawać autografy, nagrywać piosenki o Kubusiu Puchatku – jednym słowem – wcielić się w książkową postać. Pisarz wraz z żoną oskarżyli go po latach o kazirodztwo i zerwali z nim kontakt. Zbili jednak majątek na własnym dziecku, o czym pisaliśmy jakiś czas temu.

W tym roku postacie stworzone przez bezwzględnego Milne’a pojawią się w przerażającej historii wyreżyserowanej przez Brytyjczyka - Rhysa Frake-Waterfields. Urocze maskotki zmienią się jednak w przerażające, żądne krwi stwory.

Wyciągnęli z samochodu 500 tys. złotych! Szok pod Piasecznem

Horror z Kubusiem Puchatkiem wycofany z Chin. Czy podano przyczynę?

Już wiadomo, że nowy horror nie pojawi się w Chinach. Jak podaje Onet - zaplanowana premiera filmu została wycofana z niewyjaśnionych przyczyn i to na dwa dni przed premierą! Jak sugerują internauci – powodem może być (to tylko domniemania) to, że postać pluszowego misia od lat jest „wrogiem publicznym” chińskich władz.

Wszystko dlatego, że parę lat temu obywatelom Chin Puchatek zaczął się kojarzyć z prezydentem Xi Jinpingiem. Postać musiała zatem zniknąć! W internecie do teraz można znaleźć wiele memów, które porównują pluszowego niedźwiadka do przywódcy Chin.

To nie pierwszy taki przypadek! Jak podaje Onet – już w 2018 roku rząd zablokował film Disneya „Krzysiu, gdzie jesteś?” z Ewanem McGregorem w roli Christophera. Tym razem sytuacja jest zupełnie inna! W Chinach pojawiły się już bowiem trailery, plakaty, a nawet data premiery horroru.

Chińscy widzowie mogli zobaczyć horror z Puchatkiem, ale - ocenzurowany!

Miał być wyświetlany w ponad 30 kinach w samym Hongkonku. Został nawet pokazany widzom przedpremierowo! Co prawda, w ocenzurowanej wersji, ale został! Na dwa dni przed pierwszą projekcją pojawił się jednak komunikat.

- Z wielkim żalem informujemy, że planowana premiera filmu »Puchatek: Krew i miód« w Hongkongu i Makau w dniu 23 marca została odwołana. Przepraszamy za rozczarowanie i niedogodności – czytamy.

Sytuację skomentował nawet sam reżyser filmu. Nie zdradził jednak, czy wie, z jakiego powodu film został wycofany z Chin.

- Nagle w ciągu ostatnich kilku dni stało się coś, co spowodowało, że niemalże wszystkie sieci kinowe zdjęły go ze swoich afiszów. Oczywiście ta sytuacja nie ma nic wspólnego z jakością obrazu — cytuje reżysera Onet.

Polska premiera filmu „Puchatek: Krew i miód" zaplanowana jest na 31 marca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE